Medvetámadás Bölönben
Péntek reggel Bölön község határában, a Bölönpatak melletti Kisligeten medvetámadás ...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
„Nagyon fontosnak tartom az integrált területi beruházások (ITI) elindítását. Ez olyan program, amelyet Románia kísérleti fázisban a Duna-deltában próbált ki, sajnos nem sikeresen, viszont az alapszemlélet jó és követendő. Egyre jobban tapasztalható a megyék, kistérségek közti leszakadás, ha a Központi Régióra vetítjük ki, látható, hogy különbség van egyrészről Szeben és Fehér, illetve másrészről Hargita és Kovászna megye között, tehát nem jó, ha ugyanazon elvek mentén fejlesztjük az adott térségeket. Kovászna megye a fejlesztési régióban az első helyen áll az egy főre eső uniós forrás mértékét tekintve, de ha összességében nézzük, kis megye vagyunk, és az sem mindegy, hogy eleve milyen szintű infrastruktúrával rendelkeztünk. Az integrált területi beruházások pedig épp azt a rugalmasságot tudják biztosítani, amelyre az említett fejlettségi különbségek miatt szükség lenne” – magyarázta a tanácselnök.
A Központi Fejlesztési Régiót alkotó megyék mindegyikében konzultálnak a megyei munkacsoportokkal, amelyeknek tagjai közintézmények, civil, vállalkozói és szakmai szervezetek képviselői. A megyei szinten összegyűjtött adatok, igények, konzultációk alapján alkotják meg a regionális fejlesztési stratégiát, amelyben megfogalmazzák az Európai Unió 2021-2027-es időszakra szóló, új költségvetési keretéből finanszírozott programok prioritásait, kivetítve a Központi Fejlesztési Régióra.