Röviden
Kovászna megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
„Kovászna megye nagy része hegyvidéknek számít. Ehhez a munkacsoporthoz 38 közigazgatási egység tartozik. A hegyvidéki lét egyszerre jelent kihívást és lehetőséget. Legfontosabb, hogy növelni tudjuk a vidéki élet minőségét, vonzóvá tegyük falvainkat. A megyei önkormányzat erre kiemelten figyel, számos olyan infrastrukturális és közösségfejlesztő programunk van, amely ezt a célkitűzésünket szolgálja, ugyanakkor minden olyan lehetőségnek örvendünk, amellyel gazdagítani tudjuk a vidéket” – fogalmazott Tamás Sándor megyetanácselnök, aki részt vett az alakuló ülésen.
Jakab István Barna alelnök hozzátette: nemcsak problémákra keresnek megoldást, hanem a vidék gazdaságát is fejleszteni szeretnék. Az öt megye képviselőit köszöntötte Aurel Simion, a mezőgazdasági minisztérium államtitkára is, aki a hegyvidéki besorolás lehetőségeiről beszélt, arra ösztönözve a jelenlevőket, hogy minél nagyobb mértékben használják ki és fordítsák javukra.
„Romániában kilenc ilyen munkacsoportot alakítunk meg, majd ezt követően alakul meg az országos hegyvidéki tanács. Ezeknek a konzultatív testületeknek az a szerepük, hogy felmérjék az adott térség gondjait, beazonosítsák a közösség igényeit, és ami a legfontosabb, hogy megoldásokat találjanak a felmerülő problémákra. A cél az, hogy növeljük a hegyvidéken élő lakosság életszínvonalát” – mondta el Veronica Țaran Baciu, az Országos Hegyvidéki Ügynökség vezérigazgatója.
A munkacsoport alakuló ülésén elfogadták az alapszabályzatot, megválasztották a vezetőséget is, az elnöki tisztséget Leonid Moscviciov, a Kovászna Megyei Természetvédelmi és Hegyimentő Központ igazgatója tölti be, alelnök Constantin Cristea, Buzău megye alprefektusa.
(KMT-sajtóiroda)
Ha a hegyvideken is olyan erdeklodessel allnak ki a lakossag mellett, mint a varoskozeli falvakban, akkor nagy dolgok lesznek ott megvalositva! Letettunk egy kerest , meg csak valaszra sem meltattak! Nincs viz, vilagitas stb…