Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Erdővidék 2030

Erdővidék 2030 Kovászna megye

Baróton, Erdővidék Múzeuma udvarán szerdán mutatták be Erdővidék 2030 címmel a térség fejlesztéséről szóló programot, amely a vidék oktatását, infrastruktúráját, turizmusát és gazdaságát érintő fejlesztésekről szól. A megyei és erdővidéki önkormányzatok vezetői együttműködési megállapodást írtak alá.

Hirdetés
Hirdetés

Tamás Sándor, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének elnöke részleteiben ismertette a Potsa József Megyefejlesztési Tervet, melynek része az Erdővidék 2030, ez a beruházások mellett a térség belső értékeit, lelkét is meg kívánja mutatni. A megyei önkormányzat a helyi tanácsokkal együttműködve fejlesztéseket eszközöl, viszont tartalommal, lélekkel és munkával csak a helyiekkel közösen lehet igazán életre hívni.

A program Erdővidék út-, víz- és csatornahálózatának kiépítése mellett, az egészségügyi rendszer fejlesztéséről, a turizmusban rejlő gazdasági lehetőségek kiaknázásáról, az agrárium támogatásáról, a minőségi oktatásról szól. Támogatják a közösségerősítő, identitásmegőrző kezdeményezéseket. Szorgalmazzák, hogy minden településen készüljön helyi értéktár, amely az adott közösség számára fontos helyi értékeket, hagyományokat gyűjti össze. Emellett továbbra is számítanak a fiatalok munkájára. Kezdeményezni fogják, hogy a Háromszéki Ifjúsági Tanács égisze alatt minden településen legyen fiatalokat tömörítő, működő szervezet. Az általuk megfogalmazott igényekre, célkitűzésekre támogatást nyújtanak.

Nyolc évvel ezelőtt a baróti közösség az új kezdet mellett döntött, fogalmazott Lázár Kiss Barna András, Barót polgármestere. „A munka eredménye jól látszik. A korábbi városvezetéshez képest ma nincs cirkusz, és van aszfalt”, mondta.

„A hit előre visz minket, az mozgat, az ad erőt, motivációt, ez által tudjuk magunkat a jövő felé húzni” – emelte ki felszólalásában Csog Gyöngyi, az RMDSZ Baróti Nőszervezetének képviselője, arra kérve az erdővidéki önkormányzati vezetőket, hogy legyenek partnerek ebben a munkában, és támogassák a nőszervezet tevékenységét. Erdővidéken két településen működik ez a kezdeményezés, amelyet kiterjesztenének a többi községre is a közösségükért tenni akaró hölgyek bevonásával.

Az RMDSZ-nek köszönhetően Baróton és erdővidék településein van csapat, van vízió, akarat és tudás, de ugyanakkor van erő is megvalósítani az elképzeléseket, hangsúlyozta Váncza Tibor, az RMDSZ Erdővidéki Szervezetének elnöke a precedensértékű kezdeményezés kapcsán. „Csupán a helyieken múlik, hogy a fejlesztés útját vagy a bizonytalanságot választják. Láthattuk, hogy mire vitték a függetlenek üres ígéretei Vargyas községet 4 év alatt. Nem szeretném ezt a sorsot Barótnak és egyetlen erdővidéki községnek sem” – fogalmazott.

A baróti önkormányzat fiatal tanácsosjelöltje, Ráduly Antal Róbert rámutatott, az Erdővidék 2030 program többek között az itthon maradásukat szolgálja. Ebben a munkában kívánnak ők is feladatot vállalni. „Barót nemcsak egy térségi város, hanem Erdővidék fővárosa. Az előttünk álló évek meghatározóak lesznek. Jómagam szülővárásom és Erdővidék mellett döntöttem, mert a jövő itthon van” – jelntette ki.

Az esemény végén Tamás Sándor, Lázár Kiss Barna András és Váncza Tibor látták el kézjegyükkel az egyezményt. A rendezvényt Borbáth Szilveszter, a Fölszállott a páva 2018-as versenyén az énekes szólisták és énekegyüttesek kategória fődíjasának énekei színesítették.

(Az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének sajtóirodája)

Orvosi lakásokat építenének

Orvosi szolgálati lakások építését kezdeményezte a baróti önkormányzat, ameit a Studium Prospero Alapítvány és a megyei önkormányzat támogatásával szeretne megvalósítani. A helyi egészségügyi központ udvarán a témában tartott szerdai munkamegbeszélésen dr. Vass Levente orvos, az RMDSZ maros megyei parlamenti képviselője, az alapítvány elnöke elmondta, Erdély-szerte több településen, köztük Sepsiszentgyörgyön is építettek orvosi lakásokat. A magyar kormány által finanszírozott program a szülőföldön való megmaradás támogatását tűzte ki célul. Erdővidéken nagyon fontos, hogy az emberek itt, helyben kapjanak ellátást. A kórház, a modern egészségügyi ellátás, a járóbetegrendelés fejlesztése meghatározó. A családorvosok 30 százaléka nyugdíjba fog menni körülbelül öt év alatt, így elengedhetetlen, hogy a kórház a családorvosi ellátást is a lehető legjobban támogassa. A szolgálati lakások pedig ezt a folyamatot segítik, emelte ki a képviselő. Jelenleg 13 szakorvos és 3, szerződéses alapon bedolgozó szakember tevékenykedik a kórházban, akiknek szükségük lenne a szolgálati lakásra.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2020. szeptember 11., 21:21
    ÉRTÉKELÉS: -3

    Azt hiszem látszik ki mögött van csapat és ki mögött nincs senki. Legalább tisztán látunk ez a rendezvény után. Függetlenek, azok függetlenek, és ez semmi jóra nem vezet.

  • User
    Dátum: 2020. szeptember 13., 10:52
    ÉRTÉKELÉS: 6

    Ezek az RMDSZ vezetők enyhén hülyének nézik Barót népét! Mintha nem látnánk, mi történt Baróton az utóbbi nyolc évben. Sorolják már fel a hiányosságokat is, ne csak hencegjenek azzal a pár száz méter aszfalttal, mert az már harminc évvel ezelőtt kész kellett volna legyen!

  • User
    Dátum: 2020. szeptember 14., 20:20
    ÉRTÉKELÉS: 2

    Nem kell rajuk szavazni, csak a sok kockafeju szekely ember azt mondja hat kire szavazunk? romanra inkabb szavazunk az RMDSZ- re es ezt hasznaljak ki ezek a rohadt politikusok.