Építkezés a megmentő
2020-ban a háromszéki emberek egészségének és biztonságának védelme volt a legfontos...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Megoszlottak a vélemények a városközpontban lencsevégre kapott rókát illetően: voltak, akik rögtön veszettség miatt aggódtak, mások meg a természet szépségét méltatták, amely „bemerészkedett” a betontömbök közé. Dr. Sikó-Barabási Sándor megyei főállatorvos szerint „ilyen még volt, és biztosan lesz is”.
– Nem kell rögtön pánikba esni. Európa nagyvárosaiban rengeteg róka él, hiszen ezek opportunista állatok, olyan helyre mennek, ahol könnyen élelemhez jutnak: például a kukák környékén vagy a tömbházak körül, ahol kóbor állatokat etetnek a lakók. Háromszéken már évek óta nem tapasztaltunk veszettséget, egyetlen megbetegedést sem jelentettek. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem lehet gond, de pár egyszerű óvintézkedéssel (például ne simogassuk, ne etessük, tisztes távolságból csodáljuk a rókát) az esetleges veszélyeket könnyen háríthatjuk – részletezte dr. Sikó, kifejtve, hogy veszettségre utaló jel lehet, ha az állat felettébb bátor, feltűnően közelít az emberekhez.
Tőle tudtuk meg, hogy a szóban forgó rókát egy récével a szájában fényképezték le, a szépmezői kutyamenhely alkalmazottjai kábították el az állatot az állategészségügyi szakemberek felügyelete mellett, illetve a helyi rendőrség segítségével vitték vissza az erdőbe, ahol szabadon engedték. A megyei főállatorvos szerint még látni fogjuk a rókát a város utcáin, hiszen bármikor visszatérhet a könnyen megszerezhető élelmiszer reményében.