Mégis mit csináltak volna a nyúlakkal ha már elpusztultak?Gondolom nem volt hova elássák.

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Jó irányba halad a szemétgyűjtés, az emberek egyre környezettudatosabbak, de még mindig van egy réteg, amelyhez nem jutott el az üzenet, hogy a szelektív gyűjtés elsősorban mindenki érdekét és a környezetét szolgálja – tudtuk meg Zonda Balázstól, a hulladékgazdálkodási vállalat kézdivásárhelyi igazgatójától.
A cég vezetője példákkal is szolgált: a 49-es Udvartérből szeptember 24-én érkezett be a zöldhulladék a vállalat udvarára, nagy meglepetésükre egy nejlonzsákból nyúltetemek kerültek elő, nem is kevés, az igazgató által rendelkezésünkre bocsátott fotón 17-et számoltunk meg.
„A lakók egy része még mindig nem érti, hogy a kommunális hulladékban a földnek, kőnek, istállótrágyának nincs mit keresnie. Gyakori, hogy az udvarterekből sertéstrágyát viszünk el. Ami ennél is szomorúbb, hogy a temetőből beszállított koszorúk között találtunk matracot és ágyat is, egyesek annyira vannak, hogy a halottakat sem tisztelik, jóllehet bármikor hozhatnák a felesleges holmit a Gosp-Com udvarára” – mondotta Zonda.
Az igazgatótól – olvasói panasz nyomán – a temetőkben levő szemét elszállításáról is érdeklődtünk. Elmondta: tud arról, hogy a katolikus temetőben gondok vannak, az egyházakkal kötött egyezség azonban úgy szól, hogy a gondnok kell őket értesítse, mikor egy kuka megtelt. Legtöbbször – elhaladva a temető mellett – ő szól a munkatársainak, hogy a konténer dugig van, szállítsák el – vázolta a problémát.
Mégis mit csináltak volna a nyúlakkal ha már elpusztultak?Gondolom nem volt hova elássák.
Normális esetben hamvasztják az elhullott háziállatot.
Igen, erre való minden falusi portán a kert végibe’ a krematórium.
Beteg állatok nem megfelelően való eltemetése vagy elhamvasztása járványt okozhat. Kellett volna hívni az állatorvost vagy a Gospcom /Tegát. De csak úgy kidobni persze könnyebb.
Az állat tetemekre is van megoldás. Kérést kell beadni a helyi néptanácshoz, hogy döglés van, majd a tanács saját költségén köteles elszállíttatnia és elhamvasztattnia. A körzeti allatorvos is kell adjon egy papírt a hamvasztáshoz.
A papokat csak a képe s a perselypenz érdekli, tőlük ott állhat hónapokig a teli kuka