Röviden
Kovásznai megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Felgyorsítja a konzultációt, és ezzel csökkenti azt az időt, amivel a beteg ki van téve a fertőzés kockázatának – mondta el megkeresésünkre dr. Şereş Lucia. A Kovászna Megyei Háziorvosi Kamara elnöke szerint akár gyógyszert is fel lehet írni elektronikus módon – igaz, ezt csak krónikus betegeknél „vállalják be”.
– A krónikus betegnek, aki évek óta ugyanazt a gyógyszert szedi, elektronikus úton is meg tudjuk oldani, hogy megkapja gyógyszereit, ha betelefonál. Az akkut pácienseknél azonban, főleg súlyosabb esetekben, feltétlenül látnia kell az orvosnak a beteget, a telefonos konzultációnak megvannak a maga határai – mondja a szakember.
Şereş Lucia hozzátette: a járóbeteg-rendelők bezárása után a családorvosokra még nagyobb nyomás nehezedik, de védőfelszerelésük semmilyen sincs. Az orvosi kamara a prefektúrához fordult, ahonnan azonban azt a „száraz” választ kapták, hogy ők „privátok”, oldják meg.
– Ha összedől a háziorvosi-rendszer, akkor megnézhetik magukat az „államiak”. Minden kieső családorvos több ezerrel növeli meg azok számát, akik – más lehetőség híján – az amúgy is túlterhelt kórházakba fognak jelentkezni, akármilyen gondjuk van – jegyezte meg az orvos.
A sepsiszentgyörgyi orvosok kaptak egyelőre fertőtlenítőszert a polgármesteri hivataltól, más segítségről nincs információnk.
Dr. Şereş kérdésünkre elmondta: egyelőre két háziorvos van otthoni elszigetelésben, egyetlen kollégájának sincs pozitív vírustesztje. „Minekutána senki nem tesztel minket, így aztán nem is lesz” – tette hozzá.