Pénzügyminiszter: megfordul az inflációs trend, de nem várható látványos csökkenés
A kormány és a Román Nemzeti Bank erőfeszítéseket tesz az inflációs trend megfordítá...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az APIA közleménye értelmében az aszály sújtotta terület 1,11 millió hektárt tesz ki, a leginkább érintett megyék a következők: Konstanca (250.898 hektár, kártérítés összege 190,62 millió lej), Călăraşi (130.423 hektár, 99,49 millió lej), Ialomiţa (124.438 hektár, 94,9 millió lej), Tulcea (112.800 hektár, 85,89 millió lej), Brăila (76.264 hektár, 57,74 millió lej), Buzău (67.162 hektár, 51,12 millió lej).
A legkisebb mértékben Szeben (3,19 hektár, 2410 lej kártérítés), Vâlcea (3,25 hektár, 2455 lej kártérítés) és Maros (13,11 hektár, 10.731 lej kártérítés) megyét érintette a csapadék hiánya.
A kormány csütörtökön elfogadott határozata értelmében a mezőgazdasági termelők az egységes területalapú támogatási rendszer keretében 98,7381 eurót kapnak hektáronként, a juh- és kecskefajoknak járó csatolt támogatásként pedig állatonként 17,9 eurót szabtak ki.
A mezőgazdasági minisztérium arról tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget, hogy a kormány október elsejei ülésén megszabta a 2020-as évre járó egységes területalapú mezőgazdasági támogatás hektáronkénti összegét, az átcsoportosítással nyújtható (redisztributív) támogatás összegét, a klíma-és környezetkímélő gazdálkodási (zöldítési) támogatás összegét, a fiatal gazdáknak nyújtott támogatás összegét, és állattenyésztési ágazatban a juh- és kecsketenyésztőknek járó csatolt támogatási rendszer felső határértékét.
Szintén jóváhagyták a redisztributív támogatások összegét: 5 euró/hektár azok számára, akik 1 és 5 hektár közötti területen gazdálkodnak, 48,1053 euró/hektár az 5 és legfeljebb 30 hektár közötti területen gazdálkodók számára.
A zöldítésre vonatkozó támogatást 57,8245 euróban, a fiatal gazdálkodók esetében pedig 36,6119 euróban állapították meg hektáronként.
A jogszabály értelmében 71,3 millió euró a juh- és kecskefajok kapcsolt támogatási rendszerében történő közvetlen kifizetések keretösszegének felső határa. Az egységnyi összegeket az APIA számítja ki, a becsült összeg 17,9 euró lesz állatonként.
A mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium szerint 800.000 gazda fog részesülni a felsorolt támogatások valamelyikéből.
2020. október 16-tól a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) a növény- és állattenyésztési ágazatban a közvetlen támogatási rendszerek keretében legfeljebb 70%-ig folyósíthat előlegeket, amelyeket az adminisztratív ellenőrzések lezárása után lehet kifizetni, azzal a feltétellel, hogy a hatékony és eredményes pénzgazdálkodás nem kerül veszélybe – derül ki a közleményből.
(Agerpres)
Tiz esztendo mulva ???