Június 30-ig a legkisebb áron számláz a jelenlegi szolgáltató
Az energiaár-szabályozó hatóság tegnapi rendelete értelmében június 30-ig a legalacs...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Dráguló élelmiszerek
A koronavírus-járvány kezdete óta Romániában 17,8 százalékkal drágultak az élelmiszerek, derül ki a Versenytanács adataiból. Ehhez a 9 legnagyobb üzletlánc árait elemezték. Eszerint a zöldségek és gyümölcsök ára nőtt leginkább, összesen 22,5 százalékkal. Bogdan Chirițoiu, a Versenytanács elnöke szerint az élelmiszerkereskedelem rugalmasnak bizonyult, és az áremelkedés mérsékeltnek mondható, annak ellenére, hogy a járvány miatt történtek pánikszerű nagy bevásárlások, de problémák voltak a szállítással is. A versenytanács elnöke ellenpéldaként a gyógyszeriparit említette, hogy a maszkok, fertőtlenítőszerek és Covid19-tesztek esetében spekulatív árakkal találkozhattunk. A következtetés szerint a tavasz óta mért drágulások nem szegték meg a versenyszabályokat.
Felfüggesztett Start-Up Nation
A járvány miatt a kormány meghatározatlan időre felfüggesztette a vállalkozásokat támogató Start-Up Nation programot. Ez a döntés felháborodást váltott ki, hiszen a tavaly sikerrel pályázóknak még mindig közel félmilliárd lejjel tartozik a kormány. Édler András, a háromszéki kereskedelmi kamara elnöke kifejtette: ezzel a programmal az a gond, hogy az informatikai cégeket előnyben részesítette, másrészt a munkahelyteremtés volt az egyik fő kritérium, és kevés kezdő vállalkozó merte vállalni, hogy 4–5 munkahelyet hoz létre. Sok cég a meglévő alkalmazottait átszervezte egy új cégbe, s így próbált kormánytámogatást lehívni.
Mintegy 10 százalékos hiány
A Költségvetési Tanács 9,8 százalékra becsüli az idei államháztartási hiányt. A Daniel Dăianu volt pénzügyminiszter által vezetett testület arra figyelmeztet, hogy a rendkívül magas deficit csak kismértékben tulajdonítható a koronavírus-járványnak, nagyobbrészt strukturális okai vannak. Például idén az adóbevételek 92,3 százalékát közalkalmazotti bérekre és szociális kiadásokra költi a kormány. A nyugdíjak és a közalkalmazotti bérek és a gyerekpénz növelése 8 százalékos költségvetési hiányt fog generálni 2021-ben. Emellett a járvány gazdasági hatásai jövőre is érződni fognak, ami tovább növeli az államháztartási hiányt. A Költségvetési Tanács szerint ez a helyzet nem fenntartható, és költségvetési korrekciót igényel.
aparlamentesek nyugdíjat miért nemadozak könnyű emelni enisenyipenztkapnek enisemelnem nemszegyelik magukat semunkahely sepenztnemad azalam miből lehet fizetni kérem avalaszt