Osztrák cég nyerte el a Piteşti – Nagyszeben autópálya 4-es szakaszának építését
A Piteşti - Nagyszeben autópálya 1-es szakaszának építője, egy osztrák cég nyerte el...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A kormányfő szerint ez azt jelenti, Románia közelebb került ahhoz, hogy megépítse a cernavodai atomerőmű 3-as és 4-es reaktorát. “Nagyon örvendünk, hogy az Európai Bizottság jóváhagyta a Washingtonnal kötött megállapodást, ami lehetővé teszi, hogy az egyezményt a végleges formájában írjuk alá, és elkezdődhessen az atomerőmű bővítése. Orban ugyanakkor nem közölt konkrét ütemtervet.
Virgil Popescu román gazdasági és Dan Brouillette amerikai energiaügyi miniszter október elején írtak alá Washingtonban hosszú távú atomenergetikai együttműködésről szóló elvi megállapodást. Ennek értelmében az Egyesült Államok hétmilliárd dollár értékű hitelszerződést biztosít az amerikai Exim Bank bevonásával Romániának, így a két reaktor az amerikai AECOM vállalat irányításával, francia és kanadai vállalatok bevonásával épülhet meg.
Románia erről korábban egy kínai vállalattal kötött megállapodást, de júniusban a bukaresti kormány kérésére a román Nuclearelectrica állami vállalat felmondta ezt az együttműködést, és közölte, más lehetőségeket keres a bővítésre.
A cernavodai atomerőműben az eredetileg tervezett öt reaktor közül eddig kettő épült meg, amelyek az ország villamosenergia-szükségletének mintegy 22 százalékát fedezik. A 3-as és a 4-es reaktorok megépítésével megkétszereződne az atomerőmű teljesítménye.
(MTI)