4,4 százalékkal csökkent a romániai lakosság villamosenergia-fogyasztása az első negyedévben
Az idei első negyedévben 4,4 százalékkal kevesebb villamos energiát használt el a ro...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A hárompilléres nyugdíjrendszerben az első kettő kötelező, a harmadik pedig a fakultatív nyugdíjalap. Úgy működik, hogy az alkalmazott a bruttó fizetése 25 százalékát kötelezően befizeti a nyugdíjalapba, ennek az összegnek a nagyobbik része az egyes pillérbe kerül, és ebből fizetik a jelenlegi nyugdíjasok járulékait. A bruttó bér 3,5 százaléka a kettes nyugdíjpillérbe kerül, és ezt az összeget az alapkezelők gyarapítják. Amikor a befizető eléri a nyugdíjkorhatárt, egy összegben vagy több részletben hozzájuthat a kettes pilléren gyűjtött pénzéhez vagy nyugdíjkorhatár előtti elhalálozás esetén ezt a hozzátartozóknak fizetik ki.
Birtalan József, a pénzügyi felügyelet tagja szerint jelenleg a második pillér csak megtakarítási formaként működik, vagyis az alapba kerülő pénzt kamatoztatják, igaz, hogy átlagon felüli hozammal, de mindenki csak a megtakarított pénzéhez és annak a kamatához jut hozzá. A törvény most azt kell szabályozza, hogy nyugdíj-jellegű legyen a kifizetés, azaz a kedvezményezett a nyugdíjazása pillanatától élete végéig kell kapjon havi juttatást a második nyugdíj pillérből is, ami pótolhatja az alacsony állami nyugdíjakat. Hasonló megoldás körvonalazódik, mint amit más európai országokban alkalmaznak, miszerint a kedvezményezett nyugdíjazásakor eldöntheti, hogy havi járadékot kér, vagy egy összegben kéri a felhalmozott pénzét, esetleg ötéves részletekben történő kifizetést választ. Ha szeretné tudni, melyik nyugdíjalap kezeli az ön által befizetett összeget és mekkora az eddig felhalmozott alapja, megtudhatja a Pénzügyi Felügyelet oldalán: https://data.asfromania.ro/scr//petitiiFP