Tavaly már a megújuló források aránya volt a legnagyobb az EU áramtermelésében
Meghaladta a megújuló energiaforrások aránya a szén-dioxid-kibocsátással járó fosszi...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az online vásárlás bajnokai a dánok, ahol a lakosság 84 százaléka vásárolt tavaly interneten valamilyen terméket, őket a svédek (82%), a hollandok (81%), a németek (79%) és a finnek (73%) követik.
A rangsort Bulgária (22%) és Románia (23%) zárja.
Ezzel együtt, az interneten vásárló román állampolgárok aránya folyamatosan nőtt a 2009-ben regisztrált 2%-ról, a mostani 23%-ra.
Az Európai Unió (EU) szintjén a 16 és 74 év közötti személyek átlagosan 60%-a vásárolt online 2019-ben, szemben a 2018-ban regisztrált 56%-kal. Az elmúlt tíz évben a legnagyobb növekedést Észtországban tapasztalták, ahol az online vásárlók aránya 51 százalékponttal nőtt, a 2009-es 17%-ról 2019-es 68%-ra.
Az egyre bővülő internethasználat és a biztonsági előírások javulása mellett az EU fogyasztói nagyra értékelik azt a lehetőséget, hogy bármikor, bárhol vásárolhatnak, széles termékkínálathoz férnek hozzá, és könnyen összehasonlíthatják az árakat. Az Eurostat szerint, miután a jelenlegi koronavírus-járvány (Covid-19) miatt az üzletek egy része bezárt, az e-kereskedelem még tovább növekszik.
Noha az online vásárlást végző férfiak aránya valamivel magasabb, mint a nőké, 2009 és 2019 között az online vásárlás aránya erőteljesebben bővült a nők körében. Míg a nőknél ez az arány 29%-ról (2009) 59%-ra (2019) nőtt, a férfiaknál 35%-ról 61%-ra emelkedett.
(Agerpres)