Rendkívül megdrágult az élet Romániában
Egyre inkább romlanak a gazdasági kilátások, elszállt az infláció, növekednek a kama...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az Értékteremtő tudomány mottóval szervezett rendezvénysorozat részeként Szentgyörgyön az agrárágazat erdélyi szerepére, lehetőségeire, jövőjére vonatkozó, illetve szakmai értekezések hangzottak el a hallgatók, a gyakorló mezőgazdászok, cégvezetők és tudományos oktatók részvételével zajló egész napos konferencián.
Bíró Boróka Júlia, az EME szentgyörgyi fiókszervezetének elnöke, majd Nyárádi Imre-István tagozatvezető szólt a megjelentekhez:
– Legyen ez a rendezvény egy olyan fórum ahol a szaknyelvet anyanyelven tudjuk ápolni, ahol a fiatal hallgatókat bevonjuk a munkába és az előadásokba, egy egészséges társadalomban ilyen alkalmakra is szükség van – mondta.
Klárik Attila, a LAM alapítvány elnöke, aki a civil szervezet által működtetett hitelszövetkezet, illetve az oktatói munkában elért eddigi eredmények felleltározása után megosztotta utóbbira vonatkozó kétségeit, dilemmáit is a hallgatósággal. Rendszerszintű változásra van szükség, valós szubszidiaritás is elengedhetetlen lenne, továbbá egy székelységet illető reális helyzetképre, életképes családpolitikára, kiszámíthatóságra, mert a fiatalok ezt még jobban hiányolják, mint a jó keresetet, amit külföldön találnak meg. Meg kellene végre tanulni románul is, nagyon kell az oktatás reformja, nincs stratégiai gondolkodás, nem létezik egy nemzeti minimum meghatározása a célok szintjén. Az élelmiszer-termelés mindenképpen alappillére marad az egyre növekvő emberiségnek, érdemes tehát befektetni az agrárismeretekbe, biztatta főleg az ifjakat Klárik.
Nyárádi Imre-István optimista felütésű prezentációjában büszkén referált arról, hogy a Sapientia EMTE eddigi fennállása óta milyen sikerrel töltötte be az erdélyi anyanyelvű szakoktatásban betöltött űrt, meg az agrárágazathoz kötődő szakokon végzettek hány sikeres erdélyi és magyarországi cégnél töltenek be vezető szerepet.