Esküjéhez hűen hozta meg a legfőbb áldozatot a katrosai harcok hőse
Nyolcvan évvel ezelőtt, 1944. szeptember 3-án Mező Ferenc, a Kézdivásárhelyen állomá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egyedül az amerikai kontinensen van nagyjából egál a nemek között. A Független Államok Közösségében és Európában csökken a különbség, de Afrikában, az arab (köztük az észak-afrikai arab) államokban és Ázsia csendes-óceáni térségében ezzel szemben még nő is.
Az ITU adatai szerint a világ népességének 96 százaléka mobillefedettség alatt él, 93 százalék pedig legalább 3G-s lefedettséget ér el. Míg az amerikai kontinenseken, Ázsia csendes-óceáni térségében és Európában ez a lefedettség 95 százalékos, addig Afrikában ugyan ez csak 79 százalék.
85 ország szolgáltatott adatot arról, hogy hány férfinak és hány nőnek van saját mobiltelefonja. Ebből 61 országban több férfinek van mobilja, 24-ben pedig vagy egál van, vagy a nőknek van több telefonjuk. Ezen a téren Chilében van a legnagyobb különbség, ott 12 százalékkal több nőnek van telefonja, mint férfinak.
Azokban az országokban, ahol kevés vagy kevesebb nőnek van saját mobilja, a női internetfelhasználók száma is alacsonyabb. Az ITU szerint csökkenteni lehetne a különbséget, ha több nőnek biztosítanának telefont, lévén, hogy ez az internetezésre leggyakrabban használt eszköz.
A fejlett országokban igen elterjedt az internet használata, már a népesség 87 százaléka online van. Európában használják arányaiban a legtöbben az internetet (82,5 százalék), míg a legkevesebben Afrikában (28,2 százalék). 2019 végére azt jósolják, hogy a világ háztartásainak 57 százaléka hozzáfér majd az internethez. Ezzel szemben azoknak a háztartásoknak a száma, ahol van otthon számítógép, várhatóan mindössze egy százalékkal növekszik majd (49,7 százalékra), lévén sok háztartásban már nem úgy tekintenek a számítógépre, mint az internet elérésének egyetlen formája, és sokan már okostelefonnal, tablettel neteznek.
Az ITU arra jutott, hogy a világ kormányainak komolyabb lépéseket kell hoznia, hogy javítsák a népesség digitális készségeit, és elérhetőbbé tegyék az internetet.
(index)