Az év első hazai OSK-győzelme

Az év első hazai OSK-győzelme Sport

Kilenchónapnyi aszály után örülhetett hazai győzelemnek a lelátó népe szombaton, a sepsiszentgyörgyi stadionban, miután a Sepsi OSK rászámolt a vendég Hermannstadtra, a labdarúgó élvonal 10. fordulójában. László Csaba együttese Vaşvari, Carnat és Gál-Andrezly góljaival idénybeli második sikerét aratta, a következő bajnokit pedig Jászvásáron játssza. Ezt megelőzően viszont kupameccs vár a piros-fehérekre, csütörtökön a Temesvári Ripensia otthonában.

Mindkét együttes óvatos játékot mutatott a mérkőzés első felében, többnyire előrevágott labdákkal próbálták meg helyzetbe hozni a csatárokat. Az első félóra leteltével előnyhöz jutottak a piros-fehér mezesek, miután Vașvari értékesítette a korábbi OSK-játékos, Ousmane Viera kezezése miatt befújt tizenegyest (1–0). Alig egy perc múlva a vendégek is villantak, Debeljuh fordulásból tüzelt kapura, pontatlanul. Nem hagyta magát az OSK, Kilyén Szabolcs tálalt remekül Nicolae Carnat elé, aki köszönte szépen, és közelről a jobb alsóba gurított (2–0).

Nem volt ezzel vége, az 52. percben Carnat távoli lövését még bravúrosan hárította a vendégek kapusa, Figueiredo, azonban pár perc múlva hatalmasat hibázott, a büntetőterületen kívül elveszítette a labdát, egészen pontosan elhalászta előle Peter Gál-Andrezly és az üres kapuba továbbította, eldöntve ezáltal a mérkőzést (3–0). A szlovák játékos először volt eredményes a román élvonalban.

„Hosszú idő telt el a legutóbbi hazai győzelem óta, emiatt nagy volt a nyomás a labdarúgókon. Gratulálok a játékosoknak, mivel kapott gól nélkül zártuk a mérkőzést, ellenben háromszor eredményesek voltunk. Nem vagyok teljes mértékben elégedett a teljesítménnyel, mivel a második félidőben nem összpontosítottunk kellően, hanem a biztos vezetés tudatában hátradőltünk. A professzionalizmus azt jelenti, hogy száz százalékot nyújtasz elejétől a végéig, vegyük például a topligákat, ha épp 7–0-ra vezetnek, akkor is hajtanak a következő gólért. Ezt a mentalitást szeretném én is viszontlátni” – értékelt László Csaba vezetőedző.

Labdarúgó I. liga, 10. forduló: Sepsi OSK–FC Hermannstadt 3–0 (2–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion, mintegy 3400 néző. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest). Sepsi OSK: Fejér – Ștefan, Tincu, Bouhenna, Kilyén – Velev (Fülöp, 59.), Vașvari, Deaconu (Flores, 82.) – Gál-Andrezly, Safranko (Karanovic, 61.), Carnat. Vezetőedző: László Csaba. Hermannstadt: Figueiredo – Rimane, Viera, Luchin, Opruț – Taira (Dumitriu, 60.), Dâlbea – Petrescu (Yazalde, 38.), Caiado, Cordea (Plazonja, 57.) – Debeljuh. Vezetőedző: Constantin Enache. Gólszerzők: Vaşvari (31. – tizenegyesből), Carnat (35.), Gál-Andrezly (57.). Sárga lap: Deaconu (19.), illetve Luchin (16.), Viera (30.).

A forduló további eredményei: Medgyesi Gázmetán–Krajova 2–3, Voluntari–Academica Clinceni 1–2, Astra Giurgiu–Dinamo 3–2, Botoşani–Chindia Târgovişte 0–3. A FCSB–Kolozsvári CFR mérkőzés tegnap esti lapzártánk után kezdődött, a Viitorul–Jászvásár találkozót ma 20.30-tól rendezik.

Az I. liga rangsora:

1. CFR 9              6              2              1              25–8      20
  2. Krajova 10 6              1              3              14–10    19
  3. Viitorul 9 5              3              1              23–10    18
  4. Medgyes 10           5              3              2              20–13    18
  5. Jászvásár 9              4              4              1              12–7      16
  6. Astra 10           4              3              3              14–13    15
  7. Sepsi OSK 10           2              7              1              9–6         13
  8. Botoşani 10           2              6              2              16–17    12
  9. Dinamo 10 3              1              6              13–19    10
  10. FCSB 9              3              1              5              10–17    10
  11. Hermann. 10           3              1              6              11–21    10
  12. Chindia 10 2              3              5              13–17    9
  13. Clinceni 10 2              3              5              15–21    9
  14. Voluntari 10           1              2              7              7–23      5