Zárkózik a Kolozsvári CFR

Négygólos döntetlennel zárult kedden az alapszakasz 17. fordulója az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A listavezető FCSB fordulatos mérkőzésen ikszelt Ovidiuban a tabellán hetedik Viitorullal. A hét meccses veretlenségi széria után fejet hajtó Sepsi OSK továbbra is negyedik.

Kovács István két büntetőt is befújt: előbbit Cosmin Matei értékesítette az első félidőben, előnyhöz juttatva a hazai csapatot, majd szünet után a listavezető egy újabb tizenegyesből egyenlített Florin Tănase révén. A FCSB ezt követően a vezetést is átvette Dussaut öngóljával (1–2), de a konstancaiak gyorsan válaszoltak: Ely Fernandes lövése Miron lábán irányt változtatva landolt Vlad kapujában. A végeredmény 2–2 maradt, így a FCSB jelenleg csak egy ponttal előzi meg a címvédőként második Kolozsvári CFR-t, amely halovány játékkal ugyan, de győzedelmeskedett Sepsiszentgyörgyön.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, a 17. forduló eredményei: Dinamo–Chindia 0–1, FC Argeș–Medgyesi Gázmetán 1–1, Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 0–1, Clinceni–Hermannstadt 0–0, Jászvásár–Botoșani 0–1, Astra–Craiova 1 – 1, Voluntari–Aradi UTA 0–1, FC Viitorul–FCSB 2–2.

A 18. fordulóban: pénteken 17 órától Chindia–Clinceni, 20 órától FCSB–Voluntari; szombaton 12.30-tól Sepsi OSK–Astra, 14.45-től Aradi UTA–FC Argeș, 21 órától Craiova–Viitorul; vasárnap 18 órától Medgyes–Jászvásár, 20 órától Botoșani–Dinamo; hétfőn 20.30-tól Hermannstadt–Kolozsvár.