Vereséggel zárta az alapszakaszt a KSE

Vereséggel zárta az alapszakaszt a KSE Sport

A labdarúgó III. liga alapszakaszának utolsó, 18. fordulójában szombaton a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán hajtott fejet a CS Păulești előtt.

A céhes városiak kezdték jobban a mérkőzést és a helyzetek hamar góllá értek: a 7. percben Pakucs lefutotta az ellenfelét, betört a 16-os területére és remek passzát Bagoly rúgta az üres kapuba. Sajnos, három hasonló, ám sikertelen akció után a KSE úgy érezte, itt véget ért a mérkőzés: kapkodás, hosszú labdák, fejetlenség jellemezte játékukat. A vendégek is hosszú labdákkal próbálkoztak, ám több sikerrel: a félidő utolsó percében egy szabadrúgást követően egyenlítettek.

Szünet után kiegyensúlyozott játékot láthatott a céhes városi közönség, igazi helyzetet nem dolgozott ki egyik csapat sem és sokáig úgy tűnt, a döntetlen mindenkinek megfelel. Ám egy védelemben eladott labdát követően a tabella a vendégek javára módosult. A KSE kaotikus játéka folytatódott, és bár egyik vendégjátékos távoli lövése nyomn a labda a felső lécen csattant, emellett a véghajrában a kézdiek is próbálkoztak, az eredmény nem módosult, a mérkőzés a kék-fehérek 1–2-es vereségével zárult.

„A rájátszásban csupa hatpontos mérkőzéseink lesznek, hiszen négy csapat küzd a kiesés elkerüléséért: a Sepsi OSK II, a Brassói Kids Tâmpa, Zernyest és mi vagyunk igazán veszélyes helyzetben, úgy vélem. Păulești a mai győzelemmel és Udvarhely 90 százalékban megmenekült a kieséstől, ám, amint a példánk is mutatja, bárki elkap egy gyenge hullámot, azonnal kieső helyre kerül. Remélem, mielőbb talpra állunk, sérültjeink is felépülnek és megpróbáljuk a legjobbat kihozni a következő mérkőzésből” – mérlegelt lapunknak Gazda József edző-játékos.

KSE – CS Păulești 1–2 (1–1)

Góllövők: Bagoly Benjamin, illetve Sandu Florin és Alexandru Vintilă.

KSE: Bunduc – Albu A., Szőcs L. (Papp l. 67.), Locotuș M., Gajdó T. (Pătrășcoiu T. 67.) – Kerestély Á. (Gergely A. 61.), Tankó Zs., Bagoly B. – Pakucs N. (Bântă I. 80.), Sánta T., Bandi Á. (Péter Á.)

Ugyanebben a csoportban Sepsiszentgyörgyön a Sepsi OSK 2 és Székelyudvarhely 1–1-es (0–1) döntetlenre játszott.