Vereség a fővárosban

Vereség a fővárosban Sport

A fővárosi Rapid otthonában szenvedett 13 pontos vereséget a KSE női kosárlabdacsapata tegnap, a Nemzeti Liga középszakaszának hétközi, 11. fordulójában. Farkas Alpár tanítványai szombaton 17 órától a másik fővárosi alakulatot, az Agronomiát látják vendégül.

Debreczi triplájával indult a találkozó, majd felváltva estek a kosarak, de az első szakasz hajrája a hazaiaknak sikerült jobban, akik nyolcpontos előnyt dolgoztak ki (27–19). A második negyedben semmi sem sikerült a sokat hibázó KSE-nek, a kék-fehérek mindössze hat egységet – ebből négyet büntetőből – termeltek ebben a játékrészben, ekkor került komolyabb lépéselőnybe a fővárosi gárda (41–25). A kézdiek csak futottak az eredmény után, a különbség a 23 pontot is elérte a harmadik negyed végén (62–39). Nagyot hajrázott a végére a KSE, ám túl nagy volt a hátránya, nem tudta befogni ellenfelét (78–65). A céhes városiak harmadjára kaptak ki a B-csoportban, korábban Konstanca (72–47) és Alexandria (72–63) gyűrte le őket.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, B-csoport, 11. forduló: Rapid Bukarest – Kézdivásárhelyi SE 78–65 (27–19, 14–6, 21–14, 16–26). Rapid: Manea 19, Burlakova 4, Stanici 29/6, Bejan 8, Cazacu 5. Cserék: Călin 4, Pantazi, Vlas 9, Duţă.

KSE: Debreczi 7/3, Czimbalmos 4, Vega 20/9, Domokos5, Danalache 4. Cserék: Holinka-Miklós 3/3, Kozman, Tuchilus 3/3, Bara-Németh, Bitai, Mobley 19.