Várat magára az első győzelem

Várat magára az első győzelem Sport

Tovább várat magára a Sepsi OSK első győzelme az új bajnoki idényben. A sepsiszentgyörgyiek vasárnap este az Astra Giurgiu vendégeként harcoltak ki értékes döntetlent úgy, hogy a hazaiak kétszer is vezettek. A szerencsés pontszerzés dacára Leo Grozavu vezetőedző úgy véli, az új szerzemények még nem vették fel a bajnokság ritmusát, de bízik benne, hogy mihamarabb véget vetnek a nyeretlenségi sorozatnak.

A Sepsi OSK vasárnap este 2–2-es döntetlent játszott az Astra Giurgiu otthonában az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában. A hazaiak mindkét félidőben megszerezték a vezetést a duplázó Valentin Gheorghe góljaival, de a Sepsi OSK nem hagyta magát, előbb az első játékrész közepén a csapatkapitányi karszalagot viselő Rachid Bouhenna, majd a hosszabbítás utolsó percében Pavol Safranko góljaival egyenlített. A szerencsés pontszerzésben közrejátszott, hogy a piros-fehér mezesek az utolsó percekben emberelőnyben játszottak, miután a két gólt jegyző Valentin Gheor­ghe három perc alatt két sárga lapot kapott, és a kiállítás sorsára jutott.

„Figyelembe véve azt, hogy az utolsó percben szereztünk egy pontot, elégedettek lehetünk. Több pontatlanság volt a játékunkban, de meg kell dicsérnem a játékosokat, mivel nem adták fel, hittek az egyenlítésben, és végül jutalmunk lett az egy pont. Elég sok játékost igazoltunk a nyáron, próbáltunk értékes keretet összeállítani, de időre van szükségünk ahhoz, hogy összeszokottabb játékot nyújtsunk. Több játékos már egy ideje nem játszott, nekik hiányzik a meccsritmus. Még néhány fordulónak el kell telnie ahhoz, hogy minden labdarúgó belerázódjon a játékba. Ne feledjük, hogy az első három meccsünkön az előző bajnokság első három helyezettjével találkoztunk, ennek ellenére a két idegenbeli mérkőzésünkön nem kaptunk ki, és bízom abban, hogy minél hamarabb megszerezzük az első győzelmünket” – nyilatkozta a találkozó után Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

Mint ismeretes, ezt megelőzően a sepsiszentgyörgyiek 1–0-ra kikaptak Krajovától, és gól nélküli döntetlent játszottak a címvédő Kolozsvári CFR-rel szemben. A két ponttal rendelkező háromszékiek jelenleg a ranglista 12. helyén állnak. A Sepsi OSK a következő fordulóban, szeptember 19-én, szombaton 18.45-től a szezont szintén gyengén kezdő Konstancai Viitorult látja vendégül.
A 3. forduló eredményei: FC Argeş – Aradi UTA 1–1, Dinamo – FC Botoşani 1–1, Academica Clinceni – Chindia Târgovişte 0–0, Jászvásári Poli – Medgyesi Gázmetán 1–4, Voluntari – FCSB 2–1, Astra Giurgiu – Sepsi OSK 2–2, Kolozsvári CFR – Hermannstadt 1–0. A Viitorul – Craiova össze­csapás tegnapi lapzártánk után kezdődött.