Tíz gólt lőttek a Korondi Juniornak

Tíz gólt lőttek a Korondi Juniornak Sport

Meggyőző játékkal megérdemelt győzelmet aratott a KSE Futsal, vasárnap este 10–5-re verte a vendég Korondi Junior együttesét, a másodosztályos teremlabdarúgó-bajnokság 6. fordulójának zárómérkőzésén. A céhes városbéli alakulatnak ez volt hatodik zsinórbeli sikere, ennek köszönhetően a csapat hat pontos előnnyel vezeti a bajnoki tabellát.

Az első percétől az utolsóig a házigazda együttes irányította a találkozót, az első félidő felénél már 4–0-ra vezettek Gazda József tanítványai. A korondiak a 15. percben zörgették meg először a kézdivásárhelyiek hálóját, majd újabb háromszéki gólok után ők állították be az első félidő 6–2-es eredményét. A térfélcsere után a céhes városbéliek tovább termelték a gólokat (10–2), a végére a vendégek szépítettek (10–5).

– Szép játékkal sima győzelmet arattunk, a fiúk hozták a kötelezőt hazai pályán. Aminek külön örülök az az, hogy a fiatal játékosok egyre magabiztosabbak, derekasan kivették a részüket a sikerből. Bízom benne, hogy az U19-es bajnokságban is ügyeskednek majd – értékelt Gazda József edző.

Teremlabdarúgó II. liga, 6. forduló: KSE Futsal–Korond 10–5 (6–2) Kézdivásárhely, Kicsid Gábor Sportcsarnok. Mintegy 200 néző. Vezette: Marius Trașcă (Piteşti) és Laurențiu Deaconu (Berceni). KSE Futsal: Farkas–Gáll, Gajdó, Păun, Damian (cserék: Bunduc, Pakocs, Bandi, Bardocz, Mojzi, Faragó, Bakó, Cirstian). Korond: Lőrincz–Boda, Tamás, Balázs, Kovács (cserék: Sükei, Máthé, Tréfán, Bertalan, Pál). Gólszerzők: Gáll (2., 25.), Gajdó (3.), Bakó (8.), Pakucs (9., 18.), Faragó (14., 38.), Damian (24., 30.), illetve Boda (15.,), Pál (20.), Balázs (37.), Trefan (38.), Tamás (40.).

A további eredmények: Marosvásárhelyi VSK–Gyergyóremetei Kereszthegy 3–7, Gyergyószentmiklósi Inter–West Déva 2–5.