RÖVIDEN

Harmadik hely a Labdarúgó Iskolának

Január 26-án, Sepsiszentgyörgyön zajlott a kisfocistáknak szóló Egyesülés-kupa 14. kiadása, amelyen 11 csapat – köztük négy háromszéki – mérte össze erejét. Sepsiszentgyörgyöt a Sepsi OSK és a Sepsi Jövő, Kézdivásárhelyt a Labdarúgó Iskola, míg Kovásznát a Sport for All képviselte az egész napos tornán, a legjobb eredmény a céhes városiak nevéhez fűződik, ugyanis a Brassói Brasovia és a Brassói Forex mögött a dobogó harmadik fokára állhattak fel. Csengeri Attila tanítványai 5–1 –re verték a Sepsi Jövőt, 3–0-ra a Brassói Tâmpát és 2–1-re a Barcarozsnyói Bugegi csapatát, illetve 2–1 arányú vereséget szenvedtek a Brassói Coronától és a Forextől. A csapat egyik alapemberét, Szász Oszkárt választották a torna legtechnikásabb játékosának.

A harmadik helyezett Labdarúgó Iskola alakulatának játékoskerete: Kocsis Szabolcs, Varga Péter, Todor Krisztián, Deák Csongor, Szász Attila, Szigyártó Hunor, Szász Huba, Szász Apor, Szász Oszkár, Albert Alpár, Bartis Ákos. Edző: Csengeri Attila.

Új győztes lesz

A spanyol Garbine Muguruza bejutott a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőjébe, miután csütörtökön 7:6 (8), 7:5 arányban legyőzte Simona Halepet. A másik ágon az egyesült államokbeli Sofia Kenin 7:6 (6) 7:5 arányban nyert a hazai világelső, Ashleigh Barty ellen. A világranglista 32. helyén álló Muguruza, aki negyedik Grand Slam-torna döntőjére készülhet (nyert a Roland Garroson 2016-ban és Wimbledonban 2017-ben, vesztett Wimbledonban 2015-ben), agresszív támadójátékkal 2 óra 5 perc után győzött. A kétszeres Grand Slam-győztes Halep (Roland Garros – 2018, Wimbledon – 2019) közel állt a második melbourne-i döntőjéhez, az elsőt elveszítette 2018-ban a dán Caroline Wozniacki ellen.