Playoff-helyen az OSK

Playoff-helyen az OSK Sport

Mint ismeretes, Tandia bal felsőbe küldött bombája döntött a Sepsi OSK javára a szombati, Astra Giurgiu elleni mérkőzésen. A piros-fehérek sikerüknek köszönhetően – éppen az Astrát megelőzve – feljöttek a felsőházi rájátszást érő hatodik helyre.

A Hivatásos Labdarúgó-liga által hetente összeállított forduló álomcsapatába ezúttal, nem meglepő módon, két OSK-s játékos fért be: a hátvéd Ousmane Viera (31 éves) és a győztes gólt jegyző középpályás, Birahima Tandia (25 éves). A csapatkapitányi karszalagot viselő Viera igazi falként állta útját a gyúrgyevói támadásoknak és vezette győzelemre társait, míg az idénybeli hetedik találatát elérő Tandia sokadszor bizonyult az OSK nyerőemberének. Az álomcsapatba bekerült a sérülésből felépült Fülöp Loránd is, aki nemcsak végigjátszotta a 90 percet, hanem 35. percben szerzett góljával döntő szerepe volt abban, hogy Botoşani legyűrte Krajovát a forduló záró mérkőzésén.

Eugen Neagoe legénysége pénteken 17.30-tól Jászvásárra látogat, ahol újabb három ponttal toldanák meg „hozományukat”.

Labdarúgó I. liga, a 16. forduló eredményei: Dinamo – Medgyesi Gázmetán 1–1, Sepsi OSK – Astra Giurgiu 1–0, Concordia Chiajna – Kolozsvári CFR 0–1, Dunărea Călăraşi – FC Hermannstadt 0–1, FC Voluntari – FC Viitorul 1–2, Jászvásári Poli – FCSB 1–2, FC Botoşani – CSU Craiova 2–1.