Nyolcadik helyen pihen az OSK

Nyolcadik helyen pihen az OSK Sport

Mindkét mérkőzés döntetlennel zárult hétfőn a labdarúgó Szuperliga 18. fordulójában: az FC Argeș Pitești az első félidőben vezetést szerzett a Kolozsvári U otthonában, de a házigazdák a folytatásban kiegyenlítettek, míg az FC Botoșani és az FC Hermannstadt találkozója nem hozott találatot.

Szintén döntetlennel ért véget a Szuperliga két legjobb formában levő csapatának összecsapása, a Chindia Târgovişte és az éllovas Farul az 1–1-es eredménnyel folytatja remek sorozatát a bajnokságban. A Farul botlását nem tudta kihasználni a Rapid és az Universitatea Craiova sem, a két trónkövetelő élvezetes derbin ikszelt le egymással. Előzött viszont a címvédő, amely alaposan megkínlódott ugyan, de begyűjtötte a három pontot a sereghajtó Mioveni otthonában. Kínkeserves győzelmével a CFR megelőzte a Rapidot, és feljött a második helyre, majd november 30-án bepótolja a Hermannastadt elleni, még a 6. fordulóból elhalasztott idegenbeli találkozóját. Győzött az FCSB is, ezzel három helyet léptek előre a tabellán, a Sepsi OSK-t megelőzve feljöttek a hatodik, felsőházi rájátszást érő helyre.

A 36 esztendős Mario Rondón két góljával nyert a Sepsi OSK a Petrolul Ploiești ellen, a háromszéki alakulat ezzel egy pontra megközelítette közvetlen riválisát. A nyolc bajnoki találatnál járó venezuelai csatárt be is választották a forduló csapatába, csakúgy, mint a védelemben jeleskedő Adnan Aganovicsot – aki ötödik gólpasszát osztotta ki a szezonban –, illetve az újabban alapembernek számító Tamás Márkot. Cosmin Mateit pedig a FIFA fair play-díjára is jelölhetik, miután sportszerűségből jelesre vizsgázott. A középpályás az első félidő hosszabbításában a kapu előterében könnyedén gólt szerezhetett volna, de ehelyett inkább kirúgta a labdát, mivel a vendégek kapusa, Vâlceanu összeütközött Safrankóval, és megsérülve elterült a földön.

A bajnokságban szünet következik, ugyanis vasárnap rajtol a világbajnokság Katarban. A legtöbb pontvadászattal ellentétben azonban a Szuperligában már a csoportkör lejárta után, december 3-án folytatódnak a meccsek, a 19. fordulóban a Sepsi OSK az Aradi UTA vendége lesz.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, a 18. forduló eredményei: Kolozsvári U–FC Argeș Pitești 1–1, FC Botoșani–FC Hermannstadt 0–0. További eredmények: FCU Craiova 1948–FCSB 0–2, CS Mioveni–Kolozsvári CFR 0–1, Sepsi OSK–Petrolul Ploiești 2–0, Chindia Târgoviște–Konstancai Farul 1–1, Bukaresti Rapid–Universitatea Craiova 2–2, Aradi UTA–FC Voluntari 1–1.

A 18. forduló csapata: Ștefan Târnovanu (FCSB) – Adnan Aganovic (Sepsi OSK), Joyskim Dawa (FCSB), Tamás Márk (Sepsi OSK), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova) – Martin Remacle (Kolozsvári U), Adrian Șut (FCSB), Alexandru Albu (Rapid) – Rivaldinho (Universitatea Craiova), Mario Rondon (Sepsi OSK), Alexi Pitu (Farul). Edző: Mihai Pintilii (FCSB).