Nemcsak az OSK, a többi csapat is botlott

Nemcsak az OSK, a többi csapat is botlott Sport

Több volt benne, mégis gólnélküli döntetlen lett a vége a Sepsi OSK pénteki, Viitorul elleni mérkőzésének. A labdarúgó I. liga alapszakaszának utolsóelőtti, 25. fordulójában már pénteken bebiztosíthatta volna felsőházi rájátszást érő helyét a tizenegyest és ziccert is kihagyó házigazda piros-fehér alakulat, amely óriási lehetőséget szalasztott el a gyenge formában levő Hagi-csapat ellen. Más kérdés, hogy a többi ellenfél botlása az OSK malmára hajtotta a vizet…

Az időjárási körülmények nem kedveztek a labdarúgásnak a péntek esti találkozón, a hideg idő, a tomboló szél, a fagyos pálya, illetve a mérkőzés hatalmas tétje igencsak rányomta bélyegét a játékra. Gheorghe Hagi csapata tűnt elszántabbnak a mérkőzés első felében, annál is inkább, mivel az ezt megelőző hat mérkőzésükön egyetlen gólt sem bírtak szerezni, de mint utóbb kiderült, a negatív szériát a szentgyörgyi kiszálláson sem tudták megtörni. Többnyire mezőnyjátékot hozott az első félidő, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben.

A második félidő elején Ousmane Viera verte ki a biztosítékot sokaknál a Ianis Hagi elleni szabálytalankodásával, azaz inkább azzal, hogy nem kapott semmilyen szankciót tettéért, az esetet azóta is részletesen taglalják a román sportsajtóban. A folytatásban magukra találtak a piros-fehér mezesek, és többször is eldönthették volna a három pont sorsát. Az 59. percben Tandia tálalt mesterien a jól helyezkedő Adrian Rus elé, aki senkitől sem zavartatva közelről a kapufát találta el. Ezt követően a tizenhatos területére betörő Florin Ştefant csak szabálytalankodás árán tudta megállítani Mladen, a játékvezető befújta a büntetőrúgást, de a csapat gólkirálya, Tandia nem tudta értékesíteni azt. A folytatásban Tandia próbálkozott kiküszöbölni óriási hibáját, ám ez nem sikerült, gólnélküli döntetlen lett a vége, amellyel egyik csapat sem lehet elégedett.

Mestermérleg

Eugen Neagoe, Sepsi OSK: „Ez a mi sorsunk, harcolnunk kell az utolsó forduló utolsó sípszójáig, hogy véghezvigyük kitűzött célunkat. Sajnálom, ezt nem sikerült már a Viitorul ellen megvalósítani. Megérdemeltük volna a győzelmet, volt egy kapufánk és egy kihagyott tizenegyesünk, de ezek mind részei a labdarúgásnak. Gratuláltam a fiúknak, amiért ilyen erőbedobással játszottak, fogalmam sincs, hogyan tudtak ilyen körülmények között ennyit szaladni. A lehető leghamarabb össze kell szednünk magunkat, és a Kolozsvári CFR elleni kupamérkőzésre kell koncentrálnunk. Szeretnénk továbbjutni, de majd kiderül szerdán, mire leszünk képesek ellenük. Ezt követően az alapszakasz utolsó fordulóján lépünk pályára Kolozsváron, ahová pontokért megyünk.”

Gheorghe Hagi, FC Viitorul: „Elégedettek vagyunk az eredménnyel, mert tudtuk, hogy nehéz kiszállás vár ránk egy jó formában levő csapat ellen. Három dologhoz is alkalmazkodnunk kellett: a pályához, az időjáráshoz és az ellenfélhez. A második félidőben az alacsony hőmérséklet miatt a játékosaim már nem voltak kellően frissek, a Sepsi sokkal jobban játszott, tizenegyest is hibáztak, úgyhogy elégedettnek kell lennünk az eredménnyel. Végül is egy pontot szereztünk, ami még életben tartja esélyeinket.”

A Sepsi OSK leendő ellenfele, az éllovas Kolozsvári CFR szinte végig emberhátrányban játszva, az utolsó percben szerzett Țucudean-góllal mindhárom pontot elhozta a playoffra immár esélytelen Jászvásári Poli otthonából. Az alapszakasz utolsó fordulójában a CFR a Sepsi OSK-t fogadja, a mérkőzésnek még nem közölték az időpontját. Ezt megelőzően szerdán 20 órától Szentgyörgyön mérkőzik meg egymással a két együttes, a Román-kupa negyeddöntőjében.

Labdarúgás, I. liga, 25. forduló, eredmények: Sepsi OSK–FC Viitorul 0–0, Astra–Hermannstadt 1–0, Jászvásár–Kolozsvári CFR 0–1, Călărași–Dinamo 0–0, Botoșani–Medgyes 1–1. A FCSB–Krajova rangadó tegnapi lapzártánk után végződött, ma 20 órától rendezik a Chiajna–Voluntari összecsapást.