Nem megy idegenben

Nem megy idegenben Sport

Háromgólos zakóval a tarsolyában tért haza Foksányból a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata a III. liga 5. fordulójának szombati játéknapján. A kék-fehér mezesek korán hátrányba kerültek, majd a második félidő javát emberhátrányban játszották le, így több porszem csúszott a gépezetbe, a céhes városiak szezonbeli második vereségüket könyvelték el.

Jóformán meg sem kezdődött a mérkőzés, amikor a házigazda előnyhöz jutott, a 3. percben Predoiu mattolta Bunduc kapust. A gyors góltól magához tért a KSE, és sortűz alá vette a foksányi kaput, ám hiába, nem tudta kihasználni a helyzeteket. Gajdó Gotthárd és Ştefănescu is óriási lehetőséget hagyott ki kapussal szemben, illetve a kézdiek légtér-specialistája, Păun fejesét a hazai hálóőr a kapufa segítségével hárította.
A mérkőzés sorsát az 55. percben egy játékvezetői döntés pecsételte meg: Stanciu begyűjtötte második sárgáját, emberhátrányban hagyva csapatát. A KSE mindent megtett az egyenlítésért, de próbálkozásaikat nem koronázta siker, ellenben a há­zi­gazdák gyors kontrából még kétszer betaláltak a végjátékban, így alakult ki a 3–0-s végeredmény.
– Tíz emberrel nehéz felvenni a versenyt egy erős ellenféllel. Úgy gondolom, az első félidőben kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, sajnos ordító helyzeteink maradtak ki, olyanok, amiket ezen a szinten illett volna értékesíteni. A végén nem volt esélyünk, ilyen a futball, ezekből a meccsekből kell tanulni – nyilatkozta Gazda József edzőjátékos, aki újabb nehéz mérkőzésre számít szombaton a Foresta Suceava ellen.
A KSE kerete: Bunduc – Bukur, Stanciu, Păun, Gajdó T., Gazda, Kanyó (Veress, 58.), Ştefănescu, Bagoly, Gajdó G. (Tompa, 52.), Bagoly (Dushkaj, 52.), Kurtuly (Vârtosu, 58.).
Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 5. forduló: CSM Foksány – Kézdivásárhelyi SE 3–0 (1–0), gólszerzők: Mădălin Predoiu 3., Cosmin Pasăre 74., Remus Popa 90+1.
További eredmények: FC Botoşani2 – Sporting Lieşti 0–2, Sănătatea Darabani – Rm. Sărat 2–1, Ceahlăul – Paşcani 3–1, Radóci Bucovina – Galaci Oţelul 0–1, Şomuz Fălticeni – Bodzavásári Metalul 0–0, Foresta Suceava – Románvásár 5–1, Bodzavásári Gloria – Ştiinţa Miroslava 3–3.
Az 5-ös csoportban: Kolozsvári Sănătatea – FK Csíkszereda 2–3. Székelyudvarhelyi FC – Lénárdfalva 0–4. <<