Megtört a jég: győzött a KSE

Megtört a jég: győzött a KSE Sport

Idénybeli első győzelmének örülhetett a KSE, amely Bandi góljával nyerte a Székelyudvarhely elleni székely rangadót. A Sepsi OSK másodcsapata már nem volt ilyen szerencsés, a Brassói Kids Tâmpa vendégeként szenvedett kétgólos vereséget.

Jobban akarta a győzelmet a házigazda KSE csapata, ennek megfelelően odaadóbban játszott a kezdő sípszó után, az első félidőben a két Albu, Tankó és Szőcs neve mellett jegyezhettük fel helyzetet. Az 55. percben egy szöglet után Savin fejesét bravúrral védte Bunduc, majd Simó távoli próbálkozása zúgott el a hazai kapu mellett. Válaszként Sánta Lóránd hatalmas kapufát vágott, majd pár perccel később újabb lövést zúdított Petrescu kapuja mellé. A hazai mezőnyfölény a 78. percben érett góllá, amikor a csereként beállt Bandi Álmos gyakorlatilag első labdaérintéséből betalált (1–0). A végig szervezetten futballozó KSE megérdemelt győzelmet aratott, és készülhet a Barcarozsnyó elleni kiszállásra.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 6. forduló: Kézdivásárhelyi SE – Székelyudvarhely FC 1–0 (0–0). Kézdivásárhely, Sinkovits stadion.

KSE: Bunduc – Sánta L. (Bandi, 77.), Tankó, Péter, Gajdó – Pál, Gáll (Fábián, 59.), Albu N. (Astrid, 72.) – Popescu, Albu A. (Bînță, 59.), Szőcs (Sánta T., 59.). Edző: Gazda József. SZFC: Petrescu – Marucza, Savin, Kovács Sz., Lázár (Becze, 82.), Kovács B. (Guță, 62.), Dobrean (Tordai, 82.), Matei, Simó, Szakács, Gavîrliță (Curpăn, 73.). Vezetőedző: Gabriel Rădulescu. Gólszerző: Bandi Álmos (78.). Sárga lap: Bunduc (38.), Fábián (76.), Astrid (80.), Tankó (86.), Bandi (90+2.), illetve Gavîrliță (34.), Szakács (66.), Dobrean (81.).

A Sepsi OSK II. már a 2. percben hátrányba került Brassóban. Suciu Valentin tanítványai előtt is adódtak lehetőségek, viszont a házigazdák kapusa remekül védett, a 73. percben pedig növelte előnyét a brassói alakulat. A sepsiszentgyörgyi gárda szépíteni sem tudott, sorozatban a második mérkőzésén maradt alul. Legközelebb Zernyest látogat a megyeszékhelyre.

További eredmények: Zernesti Olimpic–Brassói SR 0–2, CS Păulești–Barcarozsnyó 0–1, CSO Plopeni–CS Blejoi 0–0.

A sepsiszentgyörgyi csapat a 8, a kézdivásárhelyi a 9. a táblázatban, öt-öt pontot gyűjtöttek eddig.

Fotó: Tofán Levente