Megtört a gólaszály, de így is kikapott az OSK

Megtört a gólaszály, de így is kikapott az OSK Sport

631 perc után tudott újra betalálni a Sepsi OSK csapata az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, pontosan ennyi telt el a március 9-ei CFR – OSK mérkőzés és a szombati, Viitorul – OSK összecsapás között. A végeredmény mindkét esetben ugyanaz: 3–1-es vereség a sepsiszentgyörgyieknek.

Az ovidiui találkozón először foglalt helyet a Sepsi OSK kispadján az átmenetileg megbízott vezetőedző, Marin Barbu, akinek nem volt könnyű dolga a kezdő tizenegy összeállításakor, sérülések és eltiltások miatt több játékosára nem számíthatott, de Gheorghe Hagi edző-tulajdonos is nyolc alapemberét pihentette a közelgő kupadöntőre hangolva. Az összecsapás sajnálatos módon nyomokban sem emlékeztetett a tavaly október 20-ai, alapszakaszbeli mérkőzésre, amely a sepsiszentgyörgyiek 3–2-es sikerével zárult.

Kevés említésre méltó mozzanata volt az első 45 percnek, egyik kapu sem forgott reális veszélyben, de a második játékrészben felpörögtek az események. A 49. percben az OSK hosszas gólaszályának vetett véget a 19 éves Yasin Hamed, aki a Dylan Flores által fejjel továbbított labdát lőtte védhetetlenül hálóba (0–1). A szentgyörgyi gólöröm nem tartott soká, alig pár perc múlva Calcan kiegyenlített (1–1).

A következő gól szintén Andreas Calcan nevéhez fűződik: a középpályás ballal csavart látványosan a jobb felsőbe (2–1). A szentgyörgyi védelem nem állt a helyzet magaslatán, lehetőséget adva a hazaiaknak hogy tovább növeljék előnyüket, Eric de Oliveira senkitől sem zavartatva passzolt a hálóba (3–1). A legvégén a slusszpoén elmaradt, a 84. percben a Rivaldinho elleni szabálytalanságáért befújt büntetőt Fejér Csongor Béla kapus hárította, maradt a 3–1, így továbbra is várni kell az OSK első rájátszásbeli győzelmére, úgy, hogy már csak két mérkőzés van hátra. A Sepsi OSK szezonbeli utolsó hazai találkozóján a FCSB-t fogadja, a kezdési időpontot egyelőre nem közölték.

Labdarúgó I. liga, felsőházi rájátszás, 8. forduló: FC Viitorul–Sepsi OSK 3–1 (0–0). Ovidiu, Gheorghe Hagi Akadémia, mintegy 1500 néző. Vezette: Marian Barbu (Fogaras).

Viitorul: Tordai – Kuipers, Iacob, Artean, Boboc – Casap (Tîrcoveanu, 13.), Achim, Ciobanu – Ganea (Rivaldinho, 73.), Calcan (Pitu, 73.), Eric. Vezetőedző: Gheorghe Hagi. Sepsi OSK: Fejér – De Moura, Viera, Rudol, Khamis (Ștefan, 70.) – Velev, Karnyicki – Tandia, Vașvari (Nouvier, 62.), Hamed – Flores (Mensah, 67.). Vezetőedző: Marin Barbu. Gólszerzők: Calcan (51., 68.), Eric (74.), illetve Hamed (49.).

További eredmények, alsóház: Concordia Chiajna–FC Botoșani 2–2, Medgyesi Gázmetán–FC Hermannstadt 4–1, Călăraşi – Dinamo 1–0, FC Voluntari–Jászvásári Poli 0–0.