Két gólt rúgtak, de négyet kaptak

Két gólt rúgtak, de négyet kaptak Sport

Kétgólos vereséget szenvedett a Galaci Oțelul vendégeként a Kézdivásárhelyi SE labdarúgó-csapata, a kék-fehérek szombaton 4–2 arányban hajtottak fejet a III. liga 26. játéknapján. A csoportot vezető Gloria Buzău magabiztosan menetel a II. liga felé, előnye immár 16 pont a második Rădăuţi-al szemben.

Az előző körben aratott 5–2-es győzelem után vállalkozott moldvai kiszállásra a KSE, a szebb napokat látott Oțelul vendégeként nem játszott alárendelt szerepet, mégis vereséget szenvedett. A házigazdák már a 20. percben vezetést szereztek, s bár a kézdiek nem hagyták magukat, próbálkozásaikat sokáig koronázta siker, Kanyó Szilárd két bombája is a kapufán csattant, Gajdó Tamás is a felső lécet találta el. A félidő hajrájában egy szép összjáték után viszont sikerült kiegyenlíteni, miután Păun tálalt Veress Zsombor elé (1–1). Mindkét kapu veszélyben forgott ezekben a percekben, lüktetővé vált a mérkőzés. A hosszabbítás első percében a hazaiak gyors kontrából ismét megszereztek vezetést, így 2–1-es állásnál fordultak a csapatok.

A második félidő derekén a hazai csapat kezdett veszélyesebben támadni, és öt perc leforgása alatt kétszer is betalált (4–1). A végjátékban Nicolae Păun faragott a kék-fehérek hátrányából (4–2), többre azonban már nem futotta erejükből.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 26. forduló: Suporter Club Oţelul Galaţi – Kézdivásárhelyi SE 4–2 (2–1). Galac, Oţelul Stadion. Galac: Vlasie – David, R. Moglan, Ghiocel, Manău, Cristea, Crihană, Munteanu, Codreanu, Zaharia, Cîrjan (Chiriac, Bordieanu, E. Drăgan și Neagu). Edző: Alin Pînzaru. KSE: Bunduc – Bukur (Ghinea, 75.), Stanciu, Păun, Cîrstian (Tompa, 46.), Gazda, Kanyó, Ştefănescu, Gáll (Tankó, 60.), Gajdó (Veress B., 65.), Veress Zs. Edző: Polgár László.

Gólszerzők: Ionuţ Codreanu (20., 45+1.), Robert Moglan (66.), Călin Cristea (71.), illetve Veress Zsombor (41.), Nicolae Păun (87.).

A forduló további eredményei: CSM Paşcani – Foresta Suceava 4–1, CSM Râmnicu Sărat – Bucovina Rădăuţi 0–4, SCM Gloria Buzău – FC Botoşani II. 3–1, Ceahlăul Piatra Neamţ – Şomuz Fălticeni 1–1, Sănătatea Darabani – CSM Focşani 0–5, Sporting Lieşti – Metalul Buzău 1–4. A Ştiinţa Miroslava állt.

Hétközi forduló következik, a KSE kedden 18 órától győzelmi kényszerben lép pályára a Ştiinţa Miroslava ellen a Sinkovits Stadionban. Az 5. csoportban az FK Csíkszereda 2–0-ra győzött a Besztercei Gloria ellen pénteken, Valentin Suciu legénysége (64 pont) őrzi vezető pozícióját Lénárdfalva előtt (62 pont).