Megszakadt a győzelmi sorozat

Megszakadt a győzelmi sorozat Sport

Négy győzelem után megszakadt a Sepsi OSK jó sorozata, Leo Grozavu tanítványai szombaton délben az Academica Clinceni otthonában kapituláltak a labdarúgó élvonal 9. fordulójában.

A sepsiszentgyörgyiek első idegenbeli vereségüket szenvedték el az idényben, legközelebb szombaton javíthatnak, 17 órától hazai pályán fogadják a Hermannstadt együttesét.

Az Academica Clinceni bebizonyította, hogy nem a véletlen műve volt az előző fordulóbeli bravúrja az éllovas Craiova ellen, és már a 15. percben megszerezte a vezetést a bolgár Tsvetelin Chunchukov révén (1–0). Az OSK akár azonnal válaszolhatott volna, de Aganovic próbálkozását hárította Vâlceanu. Szünet előtt a gólt jegyző Chunchukov harcolt ki egy büntetőt, Niczuly viszont kivédte Raul Rusescu próbálkozását. Pár perc múlva azonban már büntetett a román válogatottban is megfordult Rusescu, aki egy Deligiannidis által felelőtlenül hátrapasszolt labdára csapott le (2–0).

A második félidőben sem ment a játék a háromszéki alakulatnak, nem találtak rést a hazaiak védelmén. Az Academica járt közelebb a gólhoz, de Tanase és Chunchukov nem tudták kihasználni a helyzeteiket.

– Furcsa mérkőzés volt. Nem mondhatom, hogy rosszul játszottunk, még akkor sem, amikor két góllal vezetett az ellenfél. Építkeztünk, helyzeteket alakítottunk ki, de tudjuk, milyen a futball, keményen megbüntet minden tévedést. Gyakorlatilag adtunk két ajándékot az ellenfélnek. A második félidőben többet vártam tőlük, inspirálatlanok voltunk, nem úgy ment a játék, ahogy kellett volna, a futballt pedig gólokra játsszák – nyilatkozta meccs után Leo Grozavu vezetőedző.

Labdarúgás, I. liga, alapszakasz, 9. forduló: Academica Clinceni – Sepsi OSK 2–0 (2–0). Vezette: Florin Andrei (Marosvásárhely). Academica: Vâlceanu – Pashov, Jutric, Gardoș (Patriche, 77.), Dobrescu – Cebotaru, Cascini – Cordea, Cr. Tănase (Boiciuc, 77.), D. Morar (Chunchukov, 6., Dumitriu, 63.) – Rusescu (Petrescu, 77.). Edző: Ilie Poenaru. Sepsi OSK: Niczuly – Deligiannidisz, Bouhenna, Mitrea, Ștefănescu – Aganovic (Petrila, 72.), Vașvari, Fülöp I. (Achahbar, 63.) – Dragomir (Purece, 12.), Fülöp L. (Golofca, 46.), Bajrovic (Nouvier, 46.). Edző: Leo Grozavu. Gólszerzők: Chunchukov (15.), Rusescu (43).

További eredmények: FC Argeş – FC Voluntari 2–1, FC Botoşani – Aradi UTA 2–3, Hermannstadt – U Craiova 0–1. Tegnapi lapzártánk után zárult a Jázsvásári Poli – Viitorul és a Kolozsvári CFR – Medgyesi Gázmetán találkozó. Ma 21 órától rendezik a Chindia – FCSB mérkőzést. A Dinamo – Astra meccset elnapolták.