Magabiztosan nyertek a mieink

Magabiztosan nyertek a mieink Sport

Magabiztos sikerekkel folytatták szereplésüket a női kosárlabda élvonal rájátszásában a háromszéki csapatok, a Sepsi-SIC Brassó felett aratott diadalával már csak két győzelemre van zsinórbeli hatodik döntőjétől, míg a Rapidot legyűrő KSE-t egy nyertes meccs választja el a kilencedik helytől.

Wilson és Burlakova kosárváltásával kezdődött tegnap délután a kézdivásárhelyi találkozó, majd a fővárosiak jobb percei következtek, akik kilenc pontra elhúztak (5–14). A KSE hiába próbált meg zárkózni, a különbség kétszámjegyűvé nőtt, a jó rajtot vett vendégek megnyerték az első negyedet (12–24). Debrecziék igyekeztek tartani a lépést a fővárosiakkal, de a második negyed derekára 15 pontosra hízott a hátrányuk (21–36). Chelsea Mitchell kitartóan szórta a pontokat, erőfeszítéseinek meg is lett az eredménye, nagyszünetre 38–45-re felhozta a kék-fehéreket.

Térfélcsere után teljesen más mederben folyt a küzdelem, Czimbalmos, Domokos és Debreczi kosaraival egyre közelebb férkőzött ellenlábasához a kézdi alakulat, amely Mitchell büntetődobásaival 49-nél kiegyenlített, majd átvette a vezetést. Innentől már nem volt visszaút, Ljubomir Kolarevic tanítványai remek támadójátékot nyújtva, a lepattanócsatát 45–31-re megnyerve kerekedtek riválisuk fölé. A 62–56-ról indult záró szakasz csupán formalitásnak bizonyult, a mieink magabiztosan kézben tartották az irányítást, és a végére 22 pontos megérdemelt diadalt arattak (86–64). A csapat legeredményesebbje a 36 pontig (!) meg sem álló Chelsea Mitchell volt, aki 14 lepattanót és 13 gólpasszt is betett a közösbe. A KSE-t immár egy győzelem választja el a kilencedik hely bebiztosításától, ennek érdekében ma 17 órától újra összecsap a Rapiddal.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, helyosztó a 9. helyért: Kézdivásárhelyi SE – Bukaresti Rapid 86–64 (12–24, 26–21, 24–11, 24–8). KSE: Debreczi 11, Czimbalmos 7/3, Wilson 15/3, Domokos 15, Mitchell 36/6, Biszak 2. Rapid: Manea 19, Burlakova 17/6, Stanici 23/6, Cazacu, Dula 2, Calin 3, Dinu, Vlad.

A Sepsi-SIC a szülinapos Rebecca Tobin büntetőpontjaival indította a Brassói Olimpia elleni elődöntő első mérkőzését, majd sepsiszentgyörgyi vezetés mellett felváltva estek a kosarak. A vendégek nem hagyták leszakítani magukat, így a nyitó szakasz 26–21-es hazai vezetéssel zárult. A második negyedet Orbán Nicolett kosara vezette fel, majd a későbbiekben Pesovicék felzárkóztak három pontra (32–29). Nem jó ez így, gondolta Tobin, az amerikai center egymaga 11 pontot szerzett nagyszünetig, beállítva ezzel a 43–35-ös félidei eredményt.

A harmadik negyed első duplája szintén Tobin nevéhez fűződik, ami után Dickey és Pasic rendeztek triplapárbajt, Gödri-Părău pontjaival pedig már 14-gyel vezetett a Mikes-gárda (52–38), de a Cenk-alattiak meccsben tudtak maradni (57–49), mígnem Orbán vissza nem állította a kétszámjegyű különbséget (59–49). A jól hajrázó Sepsi-SIC innen már nem kegyelmezett, a záró negyedben tovább nyílt az olló, fölényes, 33 pontos siker lett a vége. Folytatás ma 19 órától.

Elődöntő, 1. mérkőzés: Sepsi-SIC – Brassó 93–60 (26–21, 17–14, 16–14, 34–11). Sepsi-SIC: Pasic 15/9, Mandache 10/6, Gödri-Părău 18, Kovács 6, Tobin 27, Pavlopoulou 9/3, Orbán 6, Cătinean 2.