Közel, de nem eléggé

Első félidei remek játékával alaposan megizzasztotta a bajnokaspiráns Galaci United csapatát a KSE Futsal hétfőn este, a teremlabdarúgó I. liga kézdivásárhelyi teremtornájának záró mérkőzésén. A céhes városiak sokáig vezettek, azonban nem tudták borítani a papírformát a Duna-partiak ellen.

Kiválóan indult a mérkőzés a hazai pálya előnyét élvező KSE Futsal számára, amely Tankó Zsolt révén már a 2. percben vezetést szerzett, majd két perc múlva Pakucs Norbert is betalált. A galaciak egykettőre szépítettek, majd kettőnél kiegyenlítettek, és át is vették a vezetést (2–3), ami nem szegte kedvét a kézdivásárhelyieknek, akik kitartóan rohamozták a moldvaiak kapuját. Kitartásuknak a 10. percben meg is lett az eredménye: Gáll Attila egyenlített, majd rövidesen duplázni tudott, újra előnyhöz juttatva csapatát (4–3).

A rutinosabb United még szünet előtt megfordította az állást (4–6), de a KSE sem volt rest, rögtön a második játékrész elején Becze Tamás góljával egy gólra felzárkózott (5–6). Innentől viszont már Galac akarata érvényesült, amely magabiztosan behúzta a mérkőzést, győzelemmel hangolva az európai kupaszereplésre.

Teremlabdarúgó I. liga, 9. forduló: KSE Futsal–Galaci United 5–11 (4 – 6), gólszerzők: Tankó (2.), Pakucs (4.), Gáll (10., 13.), Becze (22.), illetve Araujo (4., 27., 31., 40.), Tacot (5., 26., 34., 39.), Cireș (9., 30.), Petică (16.), Crăciun (16., 18.), Crişan (39.). A KSE kerete a mérkőzésen: Farkas, Bunduc, Gáll, Kanyó, Albu, Gajdó T., Pakucs, Becze, Tankó, Telcean, Zsombori, Barbócz, Bandi. Edző: Gazda József. A futsalbajnokság december 12-én galaci teremtornával folytatódik.