Könnyed ujjgyakorlat a Sepsi–SIC-nek

Könnyed ujjgyakorlat a Sepsi–SIC-nek Sport

Már az első mérkőzés előtt nyilvánvaló volt, hogy nem két azonos fajsúlyú együttes találkozik a női kosárlabda Nemzeti Liga negyeddöntőjében, és ez be is bizonyosodott a Sepsiszentgyörgyön lejátszott két találkozón. A Sepsi–SIC hengerelt Nagyvárad ellen, és egy győzelemre van a továbbjutástól, ehhez viszont át kell utaznia a fél országot.

Nagyvárad példája mutatja, hogy semmi sem lehetetlen a romániai kosárlabdaéletben. Az anyagi gondokkal küzdő, idegenlégiósok nélkül maradt partiumi együttes nem vágyott az élvonalbeli rájátszásba, a szakági szövetség azonban nem így gondolta, és drasztikus büntetéssel sújtotta az erre eredetileg feljogosult, és kétségtelenül rátermettebb fővárosi Rapidot. A körülmények rákényszerítették tehát Nagyváradot, hogy kiálljon a bajnoki címvédő Sepsi–SIC ellen a negyeddöntőben.

Az első párbajt pénteken vívták a felek, és a várakozásnak megfelelően a Sepsi–SIC lehengerlő, 94 pontos győzelemmel kezdte a rájátszást. A Zoran Mikes irányította csapat a negyeddöntő első mérkőzésén 130–36 (31–10, 42–11, 25–10, 32–5) arányban diadalmaskodott a fiatal játékosokból álló Nagyvárad felett a Sepsi Arénában. A negyeddöntő első mérkőzését megelőzően a csapatok nyolcszor találkoztak egymással, mindegyik összecsapást a zöld-fehérek nyerték, legutóbb 2015-ben játszottak egymással, a partiumi gárda pedig tíz év elteltével léphetet pályára ismét a playoffban. Ezt megelőzően az együttesek közti legnagyobb arányú különbség 89 pont volt a szentgyörgyiek javára.

Vasárnap újra összecsaptak a felek, hasonló végkifejlettel. Újra gálázott a Sepsi–SIC, ezúttal is átlépve a bűvös százas határt, míg ellenfele mind a négy negyedben tíz pont alatt teljesített. A második mérkőzésen 77 pontot vert rá a váradiakra a bajnoki címtartó. Ez volt Zoran Mikes vezetőedző 150. bajnoki győzelme a Sepsi –SIC kispadján, a bosnyák szakember 175 bajnoki mérkőzésen irányította a zöld-fehéreket a Nemzeti Ligában.

Április 12-én, pénteken 14.30-tól Nagyváradon zárul a három nyert mérkőzésig tartó párharc, azután pihenhet a Sepsi–SIC, és alaposan felkészülhet az igazán nehéz meccsekre, ami az elődöntőben és a fináléban vár majd a csapatra.

Női kosárlabda Nemzeti Liga negyeddöntő, 1. mérkőzés: 130–36 (31–10, 42–11, 25–10, 32–5). Sepsi–SIC: Pasic 18/6, Gödri-Părău 2, Topuzovic 12/3, Kovács 15/9, Higgins 12. Cserék: Demeter 23, Mîrne-Nagy 6, Șipoș 9/3, Slamová 19/3, Whitted 14. Vezetőedző: Zoran Mikes. Nagyvárad: Orbán 9/3, Mititelu 13, Croitoru 6, Câmpeanu 2, Kokovay 4. Cserék: Manea, Ceh, Chiorean 2, Szallai, Creț. Vezetőedző: Adriana Niculescu.

2. mérkőzés: 106–29 (32–4, 29–7, 23–9, 22–9). Sepsi–SIC: Kovács 8/3, Solopova 17/6, Șipoș 11/6, Pasic 7, Demeter 4. Cserék: Gödri-Părău 10, Higgins 18, Topuzovic 7, Mîrne-Nagy 9, Whitted 15. Nagyvárad: Kokovay 4, Croitoru 8, Orbán 10/6, Câmpeanu 3, Szallai. Cserék: Mititelu 4, Ceh, Manea, Chiorean, Creț.