Kiütéses sikerek zsinórban

Kiütéses sikerek zsinórban Sport

Három hetes téli szünet után az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság csúcsrangadójával folytatódott az idény, az odavágók utolsó tornájának szombati játéknapján a Sepsi–SIC legyűrte legfőbb riválisát, Szatmárnémetit, majd a vasárnapi, Nagyvárad elleni ujjgyakorlat után hibátlanul végzett az élen. A KSE is súlyos csapást mért a váradiakra, ugyanakkor alaposan megizzasztotta a VSK-t, de nem tudott meglepetést okozni.

A sepsiszentgyörgyi buboréktorna nagy kérdése az volt, melyik csapat zár az első helyen az odavágók végén, hiszen az ötszörös kupagyőztes és négyszeres bajnok Sepsi–SIC, illetve a háromszoros bajnoki ezüstérmes VSK rendelkezett százszázalékos mutatóval kettejük összecsapása előtt. Ennek megfelelően, a bajnoki csúcsrangadó igencsak küzdelmesre sikerült, Ruzickova révén a házigazda SIC szerezte a mérkőzés első pontjait. A VSK sem hagyta magát, Solopova és Popescu tripláival átvette a vezetést, amit az első negyed végéig meg is tudott tartani (20–22).

A folytatásban a zöld-fehérek fordítottak, Gardner és Gödri-Părău leleményességének köszönhetően nagyszünetre már 44–35-re vezettek. Szünet után tovább nyílt az olló, a zöld-fehérek előnye elérte a húsz pontot is (60–40), a negyed végére is tartották a kétszámjegyű különbséget (63–47). A záró negyedben Covile és Pop 11–0-s sorozatot produkáltak, ezzel pedig a VSK felzárkózott nyolc pontra (72–64). Ennél közelebb nem sikerült jutniuk, Mandache, Tobin és Gardner rátett még egy lapáttal és bebiztosította a Sepsi–SIC 80–69 arányú győzelmét. Ennek köszönhetően a zöld-fehérek megőrizték veretlenségüket, és egyben megszilárdították vezető pozíciójukat a rangsor élén.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 10. forduló: Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 80–69 (20–22, 24–13, 19–12, 17–22). Sepsi–SIC: Gardner 18, Gödri-Părău 12/3, Mandache 12, Ruzickova 7, Kovács. Cserék: Pasic 12/3, Tobin 9/3, Pavlopoulou 4, Orbán 4, Kelemen 2, Ghizilă. Edző: Zoran Mikes.

A szombati játéknap másik mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE esélyt sem adott ellenfelének, a még nyeretlen Nagyváradi Rookies CSU-nak. A találkozó végeredménye arról árulkodik, hogy a két csapat nem tartozik ugyanabba a súlycsoportba, Molnár József és Farkas Alpár tanítványai 90 pontos (!) diadalt arattak úgy, hogy minden pályára lépő játékos pontokkal vette ki részét a sikerből. Kézdivásárhelyi SE–Nagyváradi Rookies CSU 115–25 (25–10, 30–3, 22–4, 28–8). KSE: Mitchell 36/9, Wilson 16, Lénárt P. 13, Tuchilus 7/3, Debreczi 6/6. Cserék: Biszak 10/3, Domokos 10, Bara-Németh 8, Kozmán 7/3, Lénárt A. 2. Edző: Molnár József.

Vasárnap már jóval nehezebb dolga volt a kézdivásárhelyi együttesnek, ugyanis a Szatmárnémeti VSK-val kerültek szembe. Debreczi távolija vezette fel a találkozót, a VSK viszont Bright és Erica Covile pontjaival két és fél perc alatt 0–3-ról 6–3-ra fordított. Nem játszott alárendelt szerepet a KSE, az első negyedben öttel is vezettek a céhes városiak (12–17), de Marina Solopova még a szünet előtt egyenlített (17–17). A 16. percben már nyolc ponttal vezetett a VSK (35–27), amiből a félidő végéig egyetlen pontot tudott faragni az ellenfél (38–31). A harmadik negyedet erőteljesen, 14–0-s sorozattal indította az ellenfél (52–31), ami el is döntötte a meccset. A nagyot küzdő KSE egyszer még felzárkózott 11 pontra (57–46), öt perccel a vége előtt pedig még 12 pont volt a hátránya (66–54), de a Lopez-alakulat a végére rákapcsolt, és egy perccel a vége előtt 29 pontot tett a két csapat közé (86–57). 88–61 lett a vége, derekasan helytálltak a mieink a bajnoki álmokat dédelgető VSK-val szemben. 11. forduló: Szatmárnémeti VSK–Kézdivásárhelyi SE 88–61 (17–17, 21–14, 21–15, 29–15). KSE: Debreczi 13/9, Wilson 9, Mitchell 29/9, Tuchilus, Domokos, Lénárt P. 2, Kozmán, Biszak 8/6.

A torna vasárnapi zárásaként a Sepsi–SIC mért megsemmisítő vereséget a tapasztalatlan Nagyváradra, 134 (!) pontos különbséggel ért véget az egyenlőtlen küzdelem. Aligha volt kérdéses, melyik a jobb csapat, ennek ellenére nem fogta vissza magát a sepsiszentgyörgyi együttes, számolatlanul szórta a kosarakat, félidőben már 71 volt különbség (10–81),14–148 lett a vége. Nagyváradi Rookies CSU–Sepsi-SIC 14–148 (2–45, 8–36, 2–34, 2–33). Sepsi–SIC: Kelemen 21/6, Kovács 21/9, Ghizilă 13/6, Tobin 20, Orbán 16. Cserék: Pasic 24/12, Pavlopoulou 10, Ruzickova 23.

Az odavágóból még pótolni kell az Agronomia elleni meccseket. Vélhetően egy hosszabb bajnoki szünet következik, ugyanis január 19–22. között a Sepsi Arénában Európa-kupabeli tornát játszik a Sepsi–SIC, majd a válogatott meccsei következnek a 2021-es Európa-bajnoki selejtezőben.