Kitavaszodott a 3. ligában

Kitavaszodott a 3. ligában Sport

Elsöprő győzelemmel kezdte a labdarúgó 3. liga tavaszi idényét a Sepsi OSK másodcsapata: a pénteki, 11. forduló háromszéki rangadóján 6–0-s csapást mért a Kézdivásárhelyi SE-re. A sepsiszentgyörgyi csapatban Csiszer Balázs, Nicolae Păun, Andres Dumitrescu, Fülöp Loránd, Ioan Dumiter és a svéd Admir Bajrovic személyében hat olyan labdarúgó lépett pályára kezdőként, akik az élvonalbeli játékoskeretben is szerepelnek.

A mérkőzést uraló házigazdák már az 5. percben vezetést szereztek, Gabriel Bunduc kapus szabálytalankodott a tizenhatos területére betörő Dumiter ellen, tizenegyest Fülöp Loránd könnyedén értékesítette (1–0). A Kulcsár László irányította szentgyörgyiek nem sokkal később újra betaláltak, Bajrovic szöglete után Berde István fejelt a kapuba (2–0). A 15. percben Berde előkészítését Bajrovic lőtte 18 méterről a bal alsóba (3–0). A kézdivásárhelyiek az első félidőben mindössze egy veszélyes helyzetet jegyeztek, Szántó Albert bravúrral mentett szögletre. A 29. percben Fülöp a második gólját is megszerezte.

Szünet után a sepsiszentgyörgyi hálóőr került főszerepbe, aki előbb Gajdó Tamás lövését tolta a felső lécre, majd Antal Barna szabadrúgását is védte. Míg a céhes városiaknak semmi sem jött össze a találkozón, addig a megyeszékhelyiek szinte minden helyzetből betaláltak. Veress Zsombor előbb két védőt kicselezve gurított a jobb alsóba (5–0), majd 16 méterről tekert a bal felsőbe (6–0).

1. liga, 5. csoport, 11. forduló: Sepsi OSK II.–Kézdivásárhelyi SE 6–0 (4–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Mihai Laurențiu Ene (Bukarest).

Sepsi OSK II.: Szántó – Csiszer, Păun, Dumitrescu, Máthis B. (Tusa, 61.) – Máthis M. (Pál, 71.), Berde (Dragomir, 61.), Fülöp L., Bajrovic (Kocsis, 61.), Dumiter (Nistor, 71.), Veress. Edző: Kulcsár László. KSE: Bunduc – Telcean, Tankó, Damian, Lakatos – Albu (Mojzi, 30.), Kanyó (Rancz, 35.), Pakucs (Gáll, 60.) – Gajdó (Zsombori, 60.), Bandi (Becze, 30.), Antal. Edző: Gazda József. Gólszerzők: Fülöp (5. – tizenegyesből, 29.), Berde (8.), Bajrovic (15.), Veress (67., 69.).

További eredmények: Székelyudvarhelyi FC–Brassói SR 2–2, Brassói Corona–Blejoi 3–0, Plopeni–Astra Giurgiu II. 1–0, Barcarozsnyói Olimpic–Brassói Kids Tâmpa 2–0.