Kiengedte kezéből a győzelmet a KSE

Kiengedte kezéből a győzelmet a KSE Sport

Nem sikerült kikecmeregnie a több hete tartó hullámvölgyből a KSE labdarúgócsapatának, amely meglehetősen tartalékos felállásban értékes két pontot hullajtott el hazai pályán szombaton a sereghajtó Paşcani ellenében. A kék-fehérek legutóbbi hat meccsükből négyet elveszítettek, kettőn pedig döntetlent értek el.

A novemberi csípős hideg rányomta bélyegét a játékra, a felek jobbára csak kóstolgatták egymást a mezőnyben, kevés izgalmas megmozdulást láthatott a közönség. A 3. percben Kanyó távoli bombája kerülte el kevéssel a bal felsőt, amire a vendégek Sîmescu 16 méterről leadott lövésével válaszoltak. A 33. percben Ştefănescu végezhetett el szabadrúgást, lövése kipattant a sorfalról, második próbálkozását pedig védte a kapus. A 40. percben Dushkaj ellen szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a megítélt büntető viszont Ştefănescu elkönnyelműsködte, így oda a remek lehetőség.

Szünetről határozottabban tért vissza a kézdi legénység, próbálkozásait az 59. percben koronázta siker, amikor Ştefănescu éles szögből a hálóba tekert (1–0). Az öröm nem tartott soká, mert a 65. percben – egy óriási kihagyott hazai lehetőség után – gyors kontrából kiegyenlítettek a moldvaiak (1–1). Alig egy perc után Dushkaj újabb tizenegyest harcolt ki, ezúttal viszont a kézdi kapus, Bunduc állt a labda mögé, és higgadtan értékesítette a büntetőt (2–1). Amikor már mindenki a lefújást várta, egy elveszített labdát követően megvillant a vendégek kilencese, és értékes pontot szerzett csapatának. A KSE legutóbb szeptember végén nyert a Foresta Suceava ellen 4–1-re, azóta négy veresége mellett két döntetlent ért el. A következő fordulóban, szombaton 14 órakor az utolsó előtti Sănătatea Darabani vendége lesz a csapat.
Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 13. forduló: Kézdivásárhelyi SE – CSM Paşcani 2–2 (0–0), Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 150 néző. Vezette: Terteleac Ana Maria (Berceni).

KSE: Bunduc – Gajdó T. (Vârtosu, 62.), Stanciu, Vlădulescu, Bukur, Gáll (Kurtuly, 48.), Kanyó, Ştefănescu, Gajdó G. (Esztojka, 87.), Veress (Gazda, 62.), Dushkaj. Edző: Polgár László. Paşcani: Bargan – Lucam (Ciută, 25.), Alexii, Keszeg, Amihăiesi, Sandu (Firan, 60.), Stan, Unguremaşu, Sîmescu, Unghianu, Cruceanu. Edző: Sîmescu Petrică.
Gólszerzők: Marius Ştefănescu (59.), Gabriel Bunduc (68. – tizenegyesből) / Firan (65.), Unghianu (90+3.). Sárgalap: Kanyó (75.), illetve Bargan (66.), Keszeg (86.). Kiállítva: Keszeg (86.).
A 13. forduló többi eredményei: FC Botoşani 2 – CSM Râmnicu Sărat 0–0, Foresta Suceava – Ceahlăul Piatra Neamţ 1–0, Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi 0–1, Foksány – Gloria Buzău 2–3, Metalul Buzău – Ştiinţa Miroslava 0–1, Sporting Lieşti – Galaci Oţelul 0–1, a Sănătatea Darabani állt.