Két bronzérem Maria Raluca Artenenek

Két bronzérem Maria Raluca Artenenek Sport

A sepsiszentgyörgyi Ciprian SK sportolója, Maria Raluca Artene két bronzéremmel gazdagodott az úszó Román-kupa első kiírásán, Brassóban. Csapattársa, Barabás András két top tizenkettes eredménnyel büszkélkedhet.

A Cenk alatti Mihai Mitrofan Olimpiai Uszodában zajlott kupaversenyen 38 hazai csapat színeiben összesen 183 sportoló (76 lány/nő és 107 fiú/férfi) állt rajtkőre. A 16 éves Maria Raluca Artene két bronzérmet is bezsebelt a 14–17 éves korcsoportban, illetve a nyílt versenyben (a kiíráson az open kategória egyenlő volt a felnőtt korosztállyal, annak ellenére, hogy az itt indulók nagy részét ifjúsági sportolók adták). A szentgyörgyi úszó 32.09 mp-es időeredménnyel csapott célba az 50 méteres hátúszás selejtezőjében, amivel a döntőbe jutott. Ciprian Grosu tanítványa a fináléban megjavította korábbi idejét, és 31.71 mp-es egyéni legjobb teljesítményével harmadikként végzett. A 15–16 éves korosztályban érdekelt Barabás András 50 méter gyorsúszásban a 11. (26:02 mp) és 50 méter pillangón a 12. (27.90 mp) lett.