Idegenből hoztak három pontot

Idegenből hoztak három pontot Sport

Felemásra sikeredett az év utolsóelőtti fordulója a háromszéki csapatok számára a labdarúgó 3. Ligában: a Sepsi OSK másodcsapata idegenben vitézkedett és aratott bravúros győzelmet a második helyen álló Plopeni ellenében, míg a KSE-nek ismét gondjai adódtak a helyzetkihasználással, emiatt pedig fejet hajtottak az éllovas Blejoijal szemben a 14. fordulóban.

Jó iramú, látványos mérkőzést játszott Kézdivásárhelyen a házigazda KSE és a listavezető Blejoi, a játék képe alapján talán a döntetlen igazságosabb lett volna. Az odavágón elrabolt egy pontot a bajnokesélyestől a KSE, szombaton pedig ismét közel állt hozzá, hogy megtréfálja a munténiai csapatot, azonban a sok helyzet dacára hiányzott a befejezésekhez szükséges koncentráció és higgadtság. A kézdiek első lehetőségét a 3. percben jegyezhettük, amikor Gazda hosszú indítását követően Sánta L. továbbított a rövid sarokra, ám védett a vendégkapus. A 11. percben aztán a másik oldalon zörgött a háló, Niƫescu beadásába a menteni igyekvő Szőcs szerencsétlenül ért bele és a saját kapujába talált be (0–1). A gól után vérszemet kaptak és kitámadtak a vendégek, de Lambru lövése a kapufán csattant.

A KSE sem hagyta magát, és a 34. percben sikerült kiegyenlítenie: Pakucs erőteljes lövését csak kiöklözni tudta a vendégek hálóőre, a kipattanóra pedig remekül érkezett Locotuș és bevágta a kapuba (1–1). Kiegyensúlyozott játékkal folytatódott a második félidő, egészen az 58. percig, amikor Brăila előkészítését Lambru helyezte a hálóba (1–2). A hazaiak a végéig hajtottak az egyenlítésért, azonban ez nem sikerült, maradt az 1–2, és a sajnálkozás, hogy a kék-fehérek nem játszottak így a szezon első felében.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 14. forduló: Kézdivásárhelyi SE–CS Blejoi 1–2 (1–1).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Dumitru Mormeci (Brassó). KSE: Bunduc – Gajdó, Péter (Sánta T., 69.), Szőcs (Gáll, 69.), Sánta L. (Fábián, 65.) – Pătrăscoiu (Albu N., 46.), Gazda, Pál (Popescu, 46.) – Pakucs, Albu A., Locotuș. Edző: Gazda József. Blejoi: Bălănică – Catană (Drăgoi, 81.), Giuroiu (Nicolae, 73.), Șandru, Ghinea – I. Şerban – Brăilă (Mănescu, 73.), Munteanu, Enache, Niƫescu (Badea, 81.) – Lambru (Bălaşa, 88.). Edző: Răzvan Vlad. Gólszerzők: Locotuș (34.), illetve Szőcs (11. – öngól), Lambru (58.). Sárga lap: Popescu (49.), Sánta L. (50.), illetve Giuroiu (22.), Șandru (74.), Catană (77.), Nicolae (87.), Badea (90.), Drăgoi (90.).

A Sepsi OSK másodcsapata a CSO Plopeni otthonában vendégeskedett a szombati játéknapon, Suciu Valentin legénysége jó játékkal rukkolt elő idegenben. A piros-fehér mezesek próbálkozásai az első félidő végén értek góllá, Vura Ottó szerezte meg a vezetést a szentgyörgyieknek. Örömük nem tartott soká, mert a hazaiak alig két perc múlva kiegyenlítettek, így 1–1-nél fordultak a felek. A második játékrészben fokozta a nyomást ellenfele térfelén az OSK II., aminek egy győzelmet érő öngól lett az eredménye. Idénybeli ötödik sikerével továbbra is hatodik a Sepsi OSK II. Plopeni–Sepsi OSK II. 1–2 (gsz.: Ciobanu , illetve Vura 43., Niță 68. – öngól).

További eredmények: Zernyesti Olimpic – Brassói Kids Tâmpa 3–2, CS Păulești – Székelyudvarhelyi FC 2–1, Brassói SR– Barcarozsnyói Olimpic 2–1.