Hadnagy duplája döntött

Megdolgozott a győzelemért az Academica Clinceni elleni kiszálláson a Sepsi OSK labdarúgócsapata, amely végül a csapatkapitány Hadnagy Attila duplájával nyerte meg II. liga 24. fordulójában rendezett mérkőzést. A piros-fehérek háromból három meccsen diadalmaskodtak idén, a bajnoki tabella harmadik helyét foglalva el, és javában készülhetnek a szombati, éllovas Juventus elleni idegenbeli rangadóra.

Igazán otthonosan érezhették magukat a Sepsi OSK labdarúgói az Ilfovi megyei kiszálláson, köszönhetően a Székely Légió mintegy ötven tagjának, akik elkísérték a csapatot és lankadatlanul, a 90 percet végig énekelve buzdították őket. Ennek megfelelően erőteljesebben indított a piros-fehér mezes alakulat, a 11. percben Hadnagy, majd picit később Huiban durrantott a kapu fölé. Fokozatosan kibontakozott az OSK támadójátéka, a 20. percben Hadnagy 17 méterről eleresztett lövését hárította szögletre Matache. A 24. percben szabadrúgáshoz jutottak a sepsiszentgyörgyiek, a tizenhatos közeléből Huiban és Ene helyett Hadnagy rúgta rá, Matache hárított, a kipattanó Issához került, aki viszont lesen volt.

Precízen uralta a mezőnyt a vendégcsapat, azonban támadásai rendre elhaltak a kapu előtt. A 31. percben Ene ahelyett, hogy kiszolgálta volna a jól helyezkedő Hadnagyot vagy Issát, kilőtte az oldalhálót. A 39. percben végre Niczulynak is akadt dolga, Chiacu jobboldali beadását Cioablă senkitől sem zavartatva fejelte kapura, ám fiatal hálóőrünk résen volt. Pár perc múlva megtört a jég, egy gyors ellentámadás után Ene indította Greut, aki mintaszerűen tálalt Hadnagy elé, a csapatkapitány pedig kíméletlenül kihasználta a lehetőséget és vezetéshez juttatta csapatát (0-1).

A második félidőben precízen uralta a mezőnyt a hazai együttes, támadásokra azonban nem sok ereje maradt, míg a piros-fehérek kontrái veszélyesebbek voltak. A 61. percben Hadnagy előtt nyílt nagy helyzet, lövése kevéssel ugyan, de elkerülte a kapu felületét. A 68. percben egy hazai ellentámadásnál elaludtak a vendégvédők, Perju beadását Coman tolta hálóba (1-1). A kapott gól feltüzelte az OSK-t, amely felgyorsította játékát, és amikor kellett, akkor növelte kettőre góljai számát, eldöntve a mérkőzést. Az OSK-támadásoknak lendületett adó Issa vitatott labdaszerzése után indította Hadnagyot, aki betörve a tizenhatoson belülre, simán mattolta Matache kapust. A sepsiszentgyörgyi gólgyáros fantasztikus formában futballozik, 22 találatnál jár ebben a szezonban, és továbbra is vezeti a góllövőlistát.

Végeredmény: Academica Clinceni – Sepsi OSK 1-2 (0-1), gólszerzők: Coman (68.), illetve Hadnagy (43., 84.). Academica Clinceni: Matache – Venţer, Niţu, Marin, Perju, Udrea, Cruceru (Lazăr 33.), Chiacu (Stancu 46.), Cioablă (Benzar 46.), Pulhac, Coman. Edző: Ştefan Odoroabă. Sepsi OSK: Niczuly – Burlacu, Ursu, Damian, Olteanu, Ghinga (Minciună 69.), Issa, Huiban (Bujor 85.), Ene, Greu (Manole 61.), Hadnagy. Edző: Valentin Suciu.

– Nehéz mérkőzés volt, nehéz, vízzel átitatott pályán, amely az első félidőben kiszívta az erőnket. Örülünk, hogy az egyenlítő gól után fel tudtunk állni és megszereztük a győztes találatot. A három pont megszerzése volt a cél, ez sikerült, és ez a legfontosabb. A szurkolók buzdítása átsegített a nehéz pillanatokon, miattuk is hajtottunk a győzelemért. Van egy szűk hetünk felkészülni az éllovas Juventus elleni rangadóra, úgy gondolom, maximális odafigyeléssel onnan is elhozhatjuk a három pontot, mivel egyik csapat sem verhetetlen. Tudjuk, hogy nagyon nehéz lesz, mert egy minden téren rendkívül szervezett csapat, de megpróbáljuk – fejtette ki érdeklődésünkre Suciu Valentin. A 24. forduló eredményei: CS Mioveni – Aradi UTA Öreg Hölgy 0-2, Nagyváradi Esthajnalcsillag – Szatmárnémeti Olimpia 2-2, Resicabánya – Temesvári ASU Poli 0-2, Dacia Unirea Brăila – CS Baloteşti 1-1, CS Afumaţi – Bukaresti Juventus 1-3, Brassó – Tatrang 3-0 (játék nélkül), Râmnicu Vâlcea – Târgovişte 0-3 (játék nélkül). Călăraşi és Suceava állt.