Gyenge játék, sima vereség

Gyenge játék, sima vereség Sport

Rájár a rúd a Sepsi OSK labdarúgócsapatára, amely igencsak alulteljesít az élvonalbeli bajnokságban, a piros-fehérek legutóbb szombaton veszítettek el egy megnyerhető mérkőzést. Astafei révén ugyan a sepsiszentgyörgyiek szereztek vezetést, ám a végén mégis az eddig nyeretlen Juventus örülhetett a három pontnak. A lélektelen játék miatt ráadásul a szurkolók is kezdtek eltávolodni a csapattól.

A vendég Sepsi OSK kezdte lendületesebben a mérkőzést, ám sem Astafei, sem Herea próbálkozása nem jelentett különösebb veszélyt a Drăghia által védett kapura. Nem így a 16. percben, amikor egy bedobást követően Nikolic fejjel tálalt Astafei elé, aki kilőtte a hosszú sarkot. A gólöröm nem tartott sokáig, ugyanis a fővárosiak a 27. percben kiegyenlítettek. Ciprian Petre szabadrúgásból ívelt a kapu elé, a játékszer Benga közreműködésével Wallacehoz került, aki fejjel vette be Miron kapuját. Pár perc múlva újra a Juventus előtt csillant meg a lehetőség, C. Petre lövésénél Miron védett bravúrosan.

A második játékrész első nagy helyzete is a sepsiszentgyörgyiek nevéhez fűződött, az 55. percben Fülöp jobboldalról ívelt a kapu elé, de Herea nem tudta kihasználni a helyzetet. Pár perc múlva eldőlt a mérkőzés sorsa, a csereként pályára lépő Băjenaru a védőktől nem zavartatva törhetett kapura, lövését Miron lábbal védte ugyan, de a kipattanó a lesen álló Măzărache-hoz került, aki simán betalált (2–1), a játékvezető a leshelyzet ellenére érvényesítette a találatot.

A hátralevő félórában sem tudta egész meccsen át tartó görcsösségét feloldani az OSK, a játékosok nem tudtak igazán értékelhető támadásokat vezetni. Jobban akarta a győzelmet, ezért tudott nyerni a Juventus. Az OSK hét mérkőzés óta nem tudott győzni a pontvadászatban, legutóbb augusztus végén ízlelték meg a győzelem ízét Jászvásáron (0–2).

A szurkolók kiábrándultak

A csapatot Ploieşti-re elkísérő mintegy 70 fős Székely Légió látva a játékosok mindenféle elszántságot nélkülöző hozzáállását, példa nélküli gesztusra szánta rá magát: a második kapott gól után tiltakozásképpen elhallgattak, majd a 85. percben a székely himnusz eléneklése után elhagyták a stadiont.

Keresik a vétkeseket

– Egyre gyakrabban történnek megmagyarázhatatlan dolgok nálunk, meg kell vizsgálnunk a játékosok teljesítményét, és itt most nem csak a pályán mutatott hatékonyságra gondolok, hanem a játékon kívüli életükre. Valami történik velük, elfogadhatatlan, hogy fizikailag és pszichikailag is ennyire összeomoljanak, mikor kedvező feltételek között dolgozhatnak: napirenden vannak a fizetések, a meccspótlékok. Megvizsgáljuk a helyzetet, és akit hibásnak találunk, azt felelősségre vonjuk, mert a futballban, ha lélektelenül játszol és nem vagy kellőképpen elszánt, esélyed sincs. Ha a hozzám eljutott információk bebizonyosodnak, akkor egyes játékosoknak nem lesz keresnivalójuk az öltözőben. Ha gúnyt akarnak űzni az egészségükből, foglalkozásukból, az az ő bajuk, de ne nálunk tegyék. A klub vezetősége és a szakmai stáb igyekszik a legjobb feltételeket biztosítani számukra, és ha mi tiszteletben tartjuk a kívánságaikat, akkor nekik is tisztelniük kellene minket – fogalmazott Suciu Valentin edző, aki neveket nem árult el, de előrevetítette, hogy ha konkrétumok lesznek, akkor feltárja a vétkeseket.

Labdarúgó I. liga, 15. forduló, Ploiești, Ilie Oană Stadion: Bukaresti Juventus–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1 (1–1), Játékvezetők: Ionuţ Coza (Cernica), Bogdan Gheorghe (Bukarest), Bogdan Velicu (Bukarest). Juventus: Drăghia – Călințaru, Walace, Benga, Carabela – Mihăescu (Băjenaru, 46.), Bărbulescu, Zaharia (Neacșu, 90+3.), Sesar, C. Petre (Cazan, 71.) – Măzărache. Edző: Marin Barbu. Sepsi OSK: Miron – Ursu (Burlacu, 51.), Ghinga, Damian, Dumbravă – Petrović, Fülöp (Papsys, 84.), P. Petre, Astafei, Herea (Hadnagy, 67.) – Nikolic. Edző: Valentin Suciu.

Gólszerzők: Wallace (27.), Măzărache (59.), illetve Astafei (16.). Sárga lap: Bărbulescu (33.), Mihăescu (37.), Benga (60.), C. Petre (71.), Drăghia (88.), illetve Nikolic (83.).

A 15. forduló eddigi eredményei: Medgyesi Gázmetán–ászvásári CSMS 0–2, Chiajna–Krajova 1–2, Viitorul–Kolozsvári CFR 1–0. Tegnap esti lapzártánk után fejeződött be az Astra–Voluntari és FCSB–Temesvár találkozó, ma 20.45-től rendezik a Botoşani–Dinamo mérkőzést.