Behúzta a kötelezőt a KSE

Behúzta a kötelezőt a KSE Sport

Látványos összecsapáson biztosította be a három pontot a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, amely szombaton ragyogó futballidőben 4-1 arányban iskolázta le a vendég Székelyudvarhelyi FC-t a Sinkovits Stadionban. A hazaiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben, az újonc kék-fehérek harmadszor nyertek az idényben és előléptek a rangsor 9. helyére.

Nem kellett sokat várni az első találatra a III. liga 9. fordulójának székely rangadóján, a tömött lelátók előtt Babei már az 5. percben megszerezte a vezetést, Ștefănescu szabadrúgását a vendégek kapusa kapufára ütötte, majd a kipattanó labdát a KSE tízese pöckölte be a hálóba (1-0). A 31. percben Gazda végezhetett el szabadrúgást a baloldalon, Kurtuly fejese kevéssel tévesztette el a kaput. A vendégek legnagyobb lehetősége a 38. percben maradt ki, Czimbalmos beívelése után Ribarics fejese a keresztlécen csattant. Szünet előtt Ștefănescu került középpontba, félpályánál meglódulva lehagyta a védőket, és 16 méterről a hálóba bombázott (2-0).

A második félidő is hazai góllal indult, Ștefănescu próbálkozott lövéssel, ám egy vendégvédő tisztázott, a jól érkező Boricean pedig kíméletlenül kihasználta a lehetőséget (3-0). A lendületesen támadó kék-fehér gárda pár perc múlva újból betalált, Gazda szöglete után Tankó fejelt hálóba (4-0). A biztos előny tudatában visszavett a ritmusból a KSE, Székelyudvarhelynek pedig összejött a szépítő gól, Csifó ellen szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a büntetőt ő maga értékesítette (4-1).

– 4–1-es eredménnyel csak elégedett lehetek, remélem a nézők is elégedettek, örülök, hogy sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. Úgy érzem, szép mérkőzés volt, nyílt játék mindkét csapat részéről, nem volt sündisznófoci. Nagyon jó ez az eredmény, bár fizikálisan nem ez volt a legjobb mérkőzésünk. Gratulálok a fiúknak, annál is inkább, mivel három fronton vagyunk érdekeltek ezzel a kerettel, több is lehetett volna a különbség, az első félidőben nekik is volt két helyzetük, de a második játékrészben mi is játszottunk a ziccerekkel, ennél az eredménynél ez talán belefért, a lényeg, hogy élvezzük a focit. Lenulláztuk a gólarányunkat, igyekeztünk ledolgozni a csíki 5-0-t, remélem, hogy ezentúl veretlenek leszünk hazai pályán, és az idegenbeli győzelemmel sem maradunk adósok sokáig – értékelt meccs után Gazda József edzőjátékos.

III. ligás labdarúgó-bajnokság, 9. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Székelyudvarhelyi FC 4–1 (2–0).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 800 néző. Vezette: Cosmin Roman (Jászvásár). KSE: Bunduc (Farkas, 79.) – Bukur, Păun, Tankó Zs., Gajdó T., Gazda (Szabó S., 72.), Gáll (Erős, 76.), Ștefănescu, Kurtuly (Albu, 57.), Babei, Boricean. Edző: Gazda József. Székelyudvarhely: Sebestyén (Filip, 72.) – Balázsi, Székely, Radicof, Kicsi (Szabó G., 76.), Péter, Tankó E., Csifó, Modra, Czimbalmos, Ribarics (Katona, 52.). Edző: Gálhidi György. Gólszerzők: Babei (5.), Ștefănescu (44.), Boricean (49.), Tankó Zs. (54.), illetve Csifó (71. – tizenegyesből). Sárga lap: Albu (80.), Ștefănescu (90+2.), Szabó S. (90+3.), illetve Radicof (23.), Balázsi (74.).

A 9. forduló többi eredménye: Paşcani–Radóc1-2, Románvásár–Oţelul 2-1, Darabani–Metalosport 6-0, Avântul Valea Mărului–Foksány 1-3, FK Csíkszereda–Szászhermány 2-0, Barcarozsnyó–Bákói Aerostar 1-1.