Gólszegény hétvégi forduló

Gólszegény hétvégi forduló Sport

A román labdarúgó élvonal fennállásának leggólszegényebb fordulója zajlott az elmúlt hétvégén: 8 mérkőzésen összesen 6 találatot jegyzetek, a „legtöbbet” az Astra – Dinamo találkozón, ahol a gyurgyevóiak 2–0 arányban nyertek. Mint ismeretes, gól nélküli döntetlent játszott a Sepsi OSK is, amely sorozatban a 6. mérkőzésén ikszelt.

A három éllovas – a FCSB, a Kolozsvári CFR és az U Craiova egyaránt 1–0-ra nyert, míg a FC Argeş a kiesőhelyen álló Voluntarit is legyőzte. A pitești-i alakulat 11 mérkőzés óta veretlen az élvonalban, ebből 5 találkozót megnyert, így kilenc forduló leforgása alatt a táblázat utolsó helyéről a 7. pozícióig kapaszkodott fel. Az éllovas két, rúgott gól nélküli vereség után először tudott nyerni, a Târgoviște elleni győzelemmel a fővárosi kirakatcsapat meg tudta őrizni első helyét a tabellán.

Három mérkőzésen gól sem született, igaz, a 24. forduló zárómeccsét, a FC Viitorul – Jászvásári Poli találkozót be sem tudták fejezni hétfőn este: a Konstancára leereszkedő sűrű köd miatt nem lehetett folytatni a meccset. Az összecsapást kedden délután 0–0-s állásról és a 69. perctől kellett volna folytatni, azonban sem 16 órától, sem 17 órától nem lehetett lejátszani a kedvezőtlen körülmények miatt, ezért egy későbbi időpontban fogják bepótolni.

A Sepsi OSK játékosai a kihagyhatatlant is kihagyták az Academica Clinceni ellen, a játék képe alapján igazságtalan döntetlent játszottak, de hát a labdarúgás legnagyobb alapigazsága az, hogy gólra játsszák. Márpedig ez az egy pont továbbra sem elég a felsőházi hely biztosításához. Igaz, ezzel együtt maradtak a negyedik helyen, mivel Botoşani is ikszelt Aradon, és pontszámban beérte a szentgyörgyieket. Az OSK-nak immár tíz pont a hátránya a harmadik Craiova mögött. Az olténiai alakulat ugyanis győzni tudott odahaza a nagyszebeni vendégek ellen, így 10 mérkőzés óta veretlenek, ráadásul az utóbbi négy bajnoki meccsen gólt sem kaptak.

Labdarúgó 1. Liga, 24. forduló: FC Voluntari – FC Argeş 0–1, U Craiova – FC Hermannstadt 1–0, Sepsi OSK – Academica Clinceni 0–0, FCSB – Chindia Târgoviște 1–0, Medgyesi Gázmetán – Kolozsvári CFR 0–1, Astra Giurgiu – FC Dinamo Bukarest 2–0, Aradi UTA – FC Botoşani 0–0, FC Viitorul – Politehnica Iași – elhalasztva.

A 25. forduló menetrendje: pénteken 20.30-tól Dinamo – Viitorul; szombaton 12.30-tól Medgyesi Gázmetán – Aradi UTA, 15 órától Academica Clinceni – Astra Giurgiu, 20 órától Chindia – Craiova; vasárnap 18 órától Hermannstadt – Sepsi OSK, 20.30-tól Botoşani – FCSB; hétfőn 17.30-tól Jászvásár – Voluntari.