Fociprogram a hétvégére

Fociprogram a hétvégére Sport

A katari világbajnokság kezdete miatt beiktatott bajnoki szünet után a 19. fordulóval folytatódik a labdarúgó Szuperliga. A játéknap nyitómérkőzését a Sepsi OSK játssza, a piros-fehérek ma 15 óra 30 perctől az Aradi UTA otthonában vendégszerepelnek.

A nyolcadik helyen álló Sepsi OSK két magabiztos győzelem után készül a mai összecsapásra, az FC Argeș otthonában 5–0-ra, itthon a Petrolul ellen pedig 2–0-ra nyertek, így egy pontra csökkentették hátrányukat a felsőházi rájátszást érő helyekhez képest. A keretgondokkal küszködő aradiak nagyon rossz formában vannak, már nyolc mérkőzés óta nyeretlenek, így lecsúsztak a 14. helyre. Az augusztusi odavágón gól nélküli döntetlenben egyezett ki a két együttes a Sepsi OSK Arénában.

Labdarúgás, Szuperliga, 19. forduló: ma 15.30-tól Aradi UTA–Sepsi OSK, 19 órától Petrolul–Kolozsvári U; szombaton 15.30-tól Voluntari–Hermannstadt, 19 órától CSU Craiova–FCU Craiova; vasárnap 13.15-től Farul–Botoșani, 15.30-tól Kolozsvári CFR–Chindia, 19 órától FC Argeș–Rapid; hétfőn 19 órától FCSB–Mioveni.

Labdarúgó Szuperliga, 6. forduló, elhalasztott mérkőzés: Chindia Târgoviște–Universitatea Craiova 1–1 (0–1), gólszerzők Popa (90.), illetve Crețu (13.). FC Hermannstadt–Kolozsvári CFR 2–3 (1–2), gólszerzők Paraschiv (35.), Oroian (56.), illetve Janga (10., 26.), Malele (73.). Az FC Botoșani–FCSB mérkőzés lapzárta után ért véget.

Labdarúgás, 3. Liga

A naptári év utolsó mérkőzése vár a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság mezőnyére, a Sepsi OSK II. hazai pályán, míg a KSE idegenben zárja az esztendőt. A Sepsi OSK másodcsapata győzelemmel hangolt a szombati találkozóra, egy héttel korábban 2–1-re nyert Plopeniben. Suciu Valentin legénysége revánsot venne a Brassói Kids Tâmpa csapatán az odavágón elszenvedett 2–0-s vereségért. A KSE legutóbb az éllovas Blejoijal szemben hajtott fejet egy küzdelmes mérkőzésen, ellenben az odavágón egyszer már legyőzte mai ellenlábasát, 1–0 arányban diadalmaskodva az udvarhelyiek ellen.

A 15. forduló programja az 5-ös csoportban: ma Brassói SR – Zernyesti Olimpic, Székelyudvarhelyi FC – KSE; szombaton Barcarozsnyói Olimpic – CS Păulești, CS Blejoi – CSO Plopeni, Sepsi OSK II. – Brassói Kids Tâmpa. A mérkőzések 14 órakor kezdődnek.