Érvényesítették a pályaelőnyt

Érvényesítették a pályaelőnyt Sport

A Sepsi–SIC 66–54 arányú győzelemmel indította pénteken a Szatmárnémeti VSK elleni döntőt a női kosárlabda Nemzeti Ligában. Ami jól kezdődött, hasonlóan jól folytatódott, a zöld-fehér mezes lányok a finálé második meccsét is behúzták, vasárnap 57–49-re nyertek a Sepsi Arénában. A három győzelemig tartó párharc május 16-án folytatódik.

Másfél perc elteltével ugyan 4–2-es szatmári vezetést mutatott az eredményjelző, viszont kevesebb, mint négy perccel később már tíz ponttal vezetett a címvédő (14–4). Ekkor időt kért Maikel Lopez edző, majd Densonnak egy triplája, Kádárnak pedig egy duplája akadt be (14–9), viszont a folytatásban a mieink kapták el jobban a fonalat, a 11. percig tizenkilenc pontra tudták növelni előnyüket (28–9).

Zoran Mikes a hokimeccseken látott egész csapatos cserékkel próbált frissíteni, annál is inkább, mivel hét perc után sikerült ismét betalálnia a VSK-nak, majd Kristina Baltic és Huţanu vezérletével lefaragtak hátrányukból. 36–27-nél fordultak a csapatok, három percet kellett várni az első pontszerzésig, a 26. percben pedig még csak 3:2 volt a részeredmény. A hibákkal tarkított negyedet behúzta a VSK, így 48–40-es állásról kezdődött az utolsó tíz perc. 55–50-nél Mikes időkérése jókor jött, csapata két perc alatt tizennégy pontos előnyre tett szert (64–50).

Női kosárlabda Nemzeti Liga, bajnoki döntő, 1. mérkőzés: Sepsi–SIC – Szatmárnémeti VSK 66–54 (21–9, 15–18, 12–13, 18–14). Sepsi–SIC: Pasic 12/6, Demeter 4, Solopova 17/9, Gödri-Părău 4, Higgins 7. Cserék: Mîrne-Nagy 2, Șipoș 3/3, Topuzovic 15/9, Slamová 2, Kovács. Vezetőedző: Zoran Mikes.

Szatmárnémeti: Amukamara 8, Kádár 2, Mandache 14/6, Denson 16/9, Huțanu 7/3. Cserék: Lloyd, Pane, Uiuiu, Oláh 4, Tavic, Pop, Baltic 3. Vezetőedző: Maikel Lopez.

Vasárnap ott folytatták a csapatok, ahol pénteken abbahagyták, Pasic triplája vezette fel a mérkőzést, majd Solopova is elsüllyesztett gyors egymásutánban két távolit, és már tíz ponttal vezetett a szentgyörgyi gárda (12–2). A megilletődött vendégek nem találták az utat a gyűrűbe, 16–2-vel mentek a mieink, amikor Mandache és Huţanu némiképp szépített az első negyed végére (16–6).

A második negyedre a szatmáriak is megérkeztek a mérkőzésre, Mandache és társai 11–0-s rohammal fordítottak (16–17), de a zöld-fehérek sem hagyták magukat, Higginsék 25–19-re javítottak. 30–22-s állásnál kezdődött a második félidő, felváltva ment az adok-kapok, potyogtak a kosarak, egy adott ponton Tavic távoli dobásával négy pontra megközelítették a SIC-et a vendégek, de Higgins és Pasic visszaállította a köztes nyolcat (48–40). A zárószakasz elején Gödri-Părău dobása visszaállította csapata tízpontos előnyét (50–40), majd a folytatásban sok hiba tarkította a játékot mindkét oldalon, kevés kosár esett, de a Sepsi–SIC győzelme nem forgott reális veszélyben. A Mikes-csapatot már csak egy győzelem választja el a címvédéstől, folytatás május 16-án Szatmárnémetiben.

1. mérkőzés: 57–49 (16–6, 14–16, 18–18, 9–9). Sepsi–SIC: Gödri-Părău 20/6, Higgins 10, Pasic 16/3, Demeter, Solopova 11/9. Cserék: Șipoș, Mîrne-Nagy, Kovács, Slamová, Topuzovic.