Eredményes idénynyitó

Eredményes idénynyitó Sport

Pénteken Hargitafürdőn első alkalommal szervezték meg a szezonnyitó téli duatlon és triatlon országos bajnokságot. A két sportágban összesen 86 hivatásos és amatőr versenyző tette próbára magát, köztük sepsiszentgyörgyiek is, akik három éremmel zárták a megmérettetést.

A triatlon versenyszámban 5 km futás, 5,8 km kerékpározás és 5 km sífutás várt a sportolókra, míg duatlonban 5 km futást, 5,8 km kerékpározást és újabb 2 km futást teljesítettek az elit kategóriában indulók, a különböző korosztályok számára a távok változtak. A hargitafürdői triatlon és duatlon országos bajnokság során kilenc, illetve nyolc különböző korcsoportban hirdettek győztest. A sepsiszentgyörgyi Bihari Szilárd Attila korosztályában mindenkit maga mögé utasított, Koncz Mónika és Dániel Attila bronzéremmel zárta az idény első versenyét, míg Eduard Aștilean ötödik lett.

Eredmények: triatlon, elit nők: 1. Maria-Luisa Rășină 1:03:37 óra, 2. Keresztes-Vakaria Edit 1:13:17, 3. Koncz Mónika 1:17:03. Duatlon, elit férfiak: 1. Kanizsay Levente 46:48 perc, 2. Ciprian Bălănescu 48:06, 3. Dániel Attila 48:50; 40–49 éves korosztály, férfiak: 1. Bihari Szilárd Attila 57:01 perc, 2. Bene László Ferenc 1:04:27 óra, 3. Tókos Attila 1:05:27… 5. Eduard Aștilean 1:10:51.