Edzőváltás a Sepsi OSK-nál

Edzőváltás a Sepsi OSK-nál Sport

Az egy évvel ezelőtti forgatókönyv kedden is megismétlődött a Sepsi OSK számára, azzal a különbséggel, hogy ezúttal kevés ellenállást tudtak tanúsítani a jóval erősebb Krajovával szemben a Román-kupa tizenhatoddöntőjében. Az oltyánok sima 2-0-s sikerrel lépték le a piros-fehéreket. Mint utóbb kiderült, ez volt Suciu Valentin számára az utolsó mérkőzés a sepsiszentgyörgyiek kispadján, négy év után tegnap szerződést bontottak a trénerrel.

„Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha!” – függesztették ki a Sepsi OSK szurkolói a brassói lelátóra a játékosoknak szóló üzenetet, a jórészt tartalékokkal felálló piros-fehér mezesek azonban ennek ellenére sem tudtak felnőni ellenfelük szintjére, hibákkal tarkított játékuk nem sok lehetőséget eredményezett, a kapu előtti szituációkban nem jeleskedtek, több ígéretes kontrájuk befejezetlen maradt. A vendégek harcosan, sok passzos játékkal irányították a mérkőzést, és bár csak két gólt szereztek, több kapufát és veszélyes helyzetet is feljegyezhettünk a nevük mellé.

A gólcsend a 27. percben tört meg, amikor Roman ívelt mesterien Mitriţă elé, aki két védőt lecselezve gurított kapuba (0-1). Két perccel később Huiban beadásánál Nikolic próbálkozott fejeléssel, de rosszul. Szünetig egy vendégkapufa törte meg az egyhangúságot, Andrei Burlacu próbálkozását Niczuly a kapufa segítségével védeni tudta. Az 58. percben Mitriţă szabadrúgása újfent a kapufán csattant, csakúgy mint a 70. percben, amikor a keresztlécet találta el a 22 éves krajovai játékos újabb próbálkozása. A vendégek folyamatosan nyomás alatt tartották az OSK kapuját, aminek a 88. percben meg is lett az eredménye, Oros nagyot hibázott, a csereként beálló Băluţă elé továbbította a játékszert, aki köszönte szépen a lehetőséget és kilőtte a hosszú sarkot (0-2). Magabiztosan győzött az esélyesebb csapat.

Mestermérleg

– Voltak biztató pillanataink az első félidőben. Figyelmetlenségekből kaptuk a gólokat, csakúgy, mint a korábbi alkalmakkor, ezt kellene kiküszöbölni. A játékosok többre képesek, mint amit eddig mutattak, lehet, hogy mentálisan nem hiszik ezt el. A jó és a rossz meccsekből is kell tanuljunk, ki kell lábaljunk a hullámvölgyből és pontokat kell szerezzünk” – fejtette ki a meccs után Suciu Valentin.

Nagy Sándor váltja Suciut

Mint utóbb kiderült, ez volt Suciu Valentin utolsó edzői nyilatkozata a Sepsi OSK élén. A klub vezetősége tegnap kora délután rendkívüli sajtótájékoztató keretében jelentette be, közös megegyezéssel felbontják a szerződést a 37 éves szakemberrel. Suciu Valentin négy évig irányította a sepsiszentgyörgyi alakulatot, amellyel bravúrosan jutott fel az alsóbb szintekről az élvonalba. Egyébként ő az ötödik vezetőedző, aki az eddig lejárt 15. forduló alatt volt kénytelen felállni egy I. ligás kispadról.

A Sepsi OSK irányítását átmenetileg Nagy Sándor és Kulcsár László veszik át – közölte a klub alelnöke, Kertész Dávid, aki ugyanakkor megköszönte Suciu eddigi munkáját, méltatta eredményeit és kijelentette, a folytonosságot szem előtt tartva felajánlanak neki egy másik tisztséget a klub keretében, de amennyiben helyette más edzői feladatok után nézne, sok sikert kívánnak neki.

Bokor János sportigazgató úgy fogalmazott, a klub vezetőségét is érzékenyen érinti az utóbbi időszak sikertelensége, és úgy érzi, még kell dolgozniuk azért, hogy minden szinten megfeleljenek az I. liga elvárásainak, azonban megígérte, mindent megtesznek a bennmaradás biztosítása érdekében. Méltatta a Székely Légió szurkolótáborát, azokat, akik szabadidejüket feláldozva mindenhová elkísérik a piros-fehéreket, kiemelve, most még nagyobb szükségük van a 12. játékosukra, és reméli, hogy a Botoşani elleni nagyon fontos mérkőzésen a csapat mellett fognak állni. Azt is kilátásba helyezte, hogy azok, akik nem teljes odaadással játszanak, azoknak menniük kell.

Diószegi László főtámogató türelemre intett mindenkit, és megígérte, hogy mindent megtesznek a csapat megerősítéséért, a téli átigazolási időszakra megvan már a tervük és meglesz az anyagi keret is rá. Minden kételkedőnek azt mondom, várják ki a végét és tartsanak ki a csapat mellett, mert kellemes meglepetésben lesz részük februárban. Új játékosok jönnek, öt–hat–tizenöt – amennyi kell, mert ez a klub fenn kell maradjon. Ezt a klubot azért alapítottuk, hogy Sepsiszentgyörgy, Székelyföld és a szurkolók büszkesége legyen, ez többet ér bárminél és ezért képesek vagyunk bármire” – fogalmazott Diószegi.

Labdarúgás, Román-kupa, Brassó, Ifjúsági Stadion: Sepsi OSK– Krajovai Universitatea 0-2 (0-1), gólszerzők: Mitriță (27.), Băluță (88.). Játékvezetők: Andrei Florin Chivulete (Bukarest), Sebastian Stoianov (Konstanca), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea).

Sepsi OSK: Niczuly – M. Burlacu, Oros, Dima, Dumbravă, Petrovic, Mitra (Veress, 87.), Huiban (Petre, 63.), Herea (Astafei, 69.), Papsys, Nikolic. Edző: Valentin Suciu. Craiova: Calancea – Dimitrov, Datkovici, Spahija, Ferreira, Briceag – Mateiu, Screciu (Mihăilă, 90+1.), A. Burlacu, Mitriţă (Gustavo, 79.) – Roman (Băluță, 69.). Edző: Devis Mangia. Sárga lap: Mitra (69.), Papsys (84.), Dima (84.).

A keddi eredmények: FC Argeş–Jászvásári Poli CSM 1–2 (0–0) Petrolul Ploieşti–CS Mioveni 1–1 (0–1) – büntetők után 4–5 Kolozsvári Universitatea–Ştiinţa Miroslava 2–1 (0–0). A mai program: 18 órától FC Botoşani–Kolozsvári CFR (Digi Sport, Telekom Sport), 21 órától Bákói Aerostar–Bukaresti Dinamo (Digi Sport, Telekom Sport).