RÖVIDEN

RÖVIDEN Sport

Négyből hármat megnyertek

A Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub U13-as lánycsapata (képünkön) marosvásárhelyi teremtornával kezdte a korosztályos országos kosárlabda-bajnokságot, a Kovasch Norbert által irányított együttes három győzelemmel és egy vereséggel mutatkozott be az elmúlt hétvégén. Eredményeik: 66-32 a Sepsi-SIC-el, 42-66 a Gyergyószentmiklósi ISK-val, 40-27 a Gyulafehérvári CSU-val és 60-56 a Marosvásárhelyi Gladiusszal. A Sepsi ISK U13-as kerete: Nemes Gréta, Veress Kincső, Szabó Dorka, Deák Hanga, Kisgyörgy Andrea, Botos Petra, Szász Hanna-Nóra, Kolumbán Eliz, Bogyó Abigél, György Burián Bíborka, Biszak Henrietta, Kernászt Sára. A másik sepsiszentgyörgyi csapat, a Sepsi-SIC eredményei: 32-66 a Sepsi ISK-val, 24-48 a Marosvásárhelyi Glaudiusszal, 36-57 a Gyergyószentmiklósi ISK-val, 0-20 a Gyulafehérvári CSU-val (meg nem jelenésért).

Albu volt a KSE hőse

Újabb gólgazdag mérkőzést játszott a KSE Futsal a II. ligás teremlabdarúgó-bajnokságban, az 5. forduló keddi játéknapján Gazda József tanítványai 9-5 arányú sikert értek el a vendég Gyergyószentmiklósi Inter felett a céhes városi sportcsarnokban. A hazaiaknál csúcsformában játszott Albu Norbert, aki egymaga annyi gólt vállalt, mint az ellenfél összesen. KSE Futsal – Gyergyószentmiklós 9-5 (6-2), gólszerzők: Albu (3., 5., 10., 13., 40.), Gáll (12.), Babei (16.), Păun (22.), Rancz (38.), illetve Nagy (9.), Kosztándi (10.), Cioată (23.), Gajdó T. (24 – öngól), Mihalache (38.). A rangsorban harmadik KSE vasárnap 18 órától Bodzavásárt fogadja.

Lapzárta

A női kosárlabda Európa-kupában D-csoportjában érdekelt Sepsi-SIC tegnap este harmadik csoportmeccsét is elvesztette a szlovákiai Pöstyénben, miután 54-52 (15-14, 12-9, 14-10, 13-19) arányban kikapott a Pieštanské Čajkytól. A részletekre visszatérünk.