Bosszantó vereség az Astrától

Bosszantó vereség az Astrától Sport

Nem játszott alárendelt szerepet, mégis kikapott a 2016-os bajnok Astra Giurgiutól a Sepsi OSK, az élvonalbeli pontvadászat odavágó-sorozatának 13., utolsó fordulójában. A vasárnapi találkozón hiába került hamar előnybe az OSK, az Astra még a szünet előtt fordított, és behúzta a győzelmet. Az idényben másodszor szenvedett vereséget a sepsiszentgyörgyi együttes, mindkettőt hazai pályán.

Jóformán meg sem kezdődött a találkozó, máris előnyhöz jutott a Sepsi OSK, a lendületesen futballozó Marius Ștefănescu sprintelt el védője mellett, és tálalt mesterien Karanovic elé, akinek csak annyi volt a dolga, hogy a hálóba továbbítsa a labdát, ezt meg is tette (1–0). A svájci támadó negyedik gólját szerezte az OSK színeiben, ezzel a csapat legeredményesebb játékosa.

A folytatásban Tamaș próbálkozott távolról, de Fejér résen volt, majd ugyancsak a hírhedt védőjátékos tette a dolgát Florin Ștefan lövésénél. A 31. percben aztán kiegyenlített a vendégcsapat, Budescu szögletét követően Tamaș fejelte tovább a labdát, amely szerencsétlen módon Tincuról pattant hálóba (1–1). Két perc sem telt el, és az Astra megfordította az állást, Alibec és Budescu remek összjátéka után utóbbi mattolta Fejér kapust (1–2), a 30 éves középpályás 62. alkalommal volt eredményes az élvonalban. Szünetig Velev előtt csillant meg a lehetőség, azonban nem tudott élni vele.

A második félidőben is az OSK birtokolta többet a labdát, de az Astra volt a veszélyesebb, a 75. percben aztán újra villant Budescu, akinek beadásából Răduţ fejelt gólt (1–3). A rutinos Budescu pár perc múlva akaratlanul került reflektorfénybe, mivel az ő kezezése miatt büntetőhöz jutott az OSK, amit a büntetőspecialista Vaşvari higgadtan értékesített (2–3). Hiába igyekeztek a piros-fehérek, az eredmény nem változott, győzött az Astra, amelynek kispadján idegenbeli győzelemmel debütált Bogdan Andone. Tíz nap múlva újra összecsap a két csapat, ezúttal a Román-kupa nyolcaddöntőjében mérik össze erejüket.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 13. forduló: Sepsi OSK – Astra Giurgiu 2–3 (1–2). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Marian Barbu.

Sepsi OSK: Fejér – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl.Ştefan – Deaconu (Flores, 63.), Vaşvari, Velev – Carnat, Karanovic (Safranko, 69.), Ştefănescu (Salli, 54.). Edző: László Csaba.

Astra Giurgiu: Kitanov – Graovac, Tamaş, Dima – Răduţ, Crepulja, Radunovic, Budescu–Alibec (Dandea, 66.), Gheorghe (Simion, 89.), Stahl (Fl. Matei, 46.). Edző: Bogdan Andone.

Gólszerzők: Karanovic (14.), Vaşvari (80. – tizenegyesből), illetve Tincu (31. – öngól), Budescu (33.), Răduţ (76.). Sárgalap: Tincu (2.), Karanovic (64.), Flores (83.), Dimitrov (86.), illetve Gheorghe (39.), Dandea (78.), Budescu (80.).

A forduló további eredményei: Hermannstadt – Voluntari 0–0, Dinamo – Medgyesi Gázmetán 2–0, Kolozsvári CFR – Krajovai U 2–0, Clinceni – Viitorul 0–0. A Chindia – FCSB találkozó tegnapi lapzártánk után zárult, ma 20.30-tól rendezik a Jászvásár – Botoșani mérkőzést.