Adós maradt a Sepsi OSK

Adós maradt a Sepsi OSK Sport

Nem értékesítette helyzeteit a Dinamo ellen, így nemcsak a hétfő esti mérkőzést, de veretlenségét is elveszítette a Sepsi OSK, amely továbbra is adós az első hazai győzelemmel a 2019-es esztendőben. A 8. játéknap után már csak egy veretlen csapat van az élvonalban: a listavezető Medgyesi Gázmetán, miután az OSK-sorsára jutott a CFR, a Viitorul és Jászvásár is.

A várakozásoknak megfelelően a találkozó nem volt incidensmentes. A fővárosi klub hírhedt ultrái ezúttal sem hazudtolták meg önmagukat, hiába tiltotta el őket öt idegenbeli mérkőzésről a FRF, mégis megérkeztek provokálni Sepsiszentgyörgyre. A meccs előtt meg akarták támadni a lelátón helyet foglalókat, majd miután a csendőrök könnygázzal kiszorították őket a stadionból, érthetetlen módon külön szektorban kaptak helyet, ahol a tőlük megszokott magyarellenes skandálásba fogtak, de nem mulasztották el a kerítés megrongálását sem.

Ami a pályán történteket illeti, a Dinamo játszott veszélyesebben az első játékrészben, Fejér Béla előbb Sorescu közeli lövését, majd Nistor próbálkozását védte. Ez utóbbinál a kipattanóra érkező Neicuțescu ziccerből a kapufát találta el.

Szünet után Safranko és Karanovics indított rohamokat a fővárosi kapu ellen, a 62. percben Gál-Andrezly remek beadása után a szlovák csatár közeli fejesét Riccadro Piscitelli bravúrosan védte. Felpörgött a játék, Montinivel szemben parádézott Fejér, majd az utolsó tíz percre beállt Daniel Popa senkitől sem zavartatva 16 méterről megszerezte a Dinamo győztes gólját.

A véghajrában kiegyenlíthetett volna az OSK, jól kidolgozott akció után viszont a csapatkapitányi karszalagot viselő Vașvari rosszul találta el a labdát, és mellé lőtt. Négy elveszített meccs után először győzött idegenben a Dinamo, és ezzel utolérte a szentgyörgyieket a tabellán, a két csapat egyaránt kilenc ponttal a 8., illetve a 9. helyet foglalja el. A válogatottak Eb-selejtezői miatt szünetel a bajnokság, a Sepsi OSK legközelebb szeptember 14-én, szombaton 18.30-tól a Chindia Târgoviște vendégeként lép pályára. Addig viszont lekötöttek egy felkészülési mérkőzést a II. ligás FK Csíkszeredával. A Sepsi OSK hivatalos Facebook-oldala szerint ma 11 órától feszül egymásnak a két székely csapat a sepsiszentgyörgyi városi stadionban.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 8. forduló: Sepsi OSK–Dinamo 0–1 (0–1).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion, mintegy 4000 néző. Vezette: Ovidiu Hațegan (Arad). Sepsi OSK: Fejér – Konongo, Tincu, Barisic, Kilyén – Velev – Carnat (Karanovic, 53.), Vașvari, Fülöp (Salli, 46.), Gál-Andrezly (Deaconu, 85.) – Safranko. Vezetőedző: László Csaba. Dinamo: Piscitelli – Ciobotariu, Klimavicius, Popescu – Sorescu (Moldoveanu, 82.), Nistor, Fabbrini (Răuță, 89.), Filip, Corbu – Montini, Neicuțescu (D. Popa, 61.). Vezetőedző: Dusan Uhrin Jr. Gólszerző: D. Popa (84.). Sárga lap: Tincu (43.), illetve Ciobotariu (73.).

A forduló többi eredménye: Botoşani–Clinceni 2–2, Voluntari–Krajova 1–2, Medgyesi Gázmetán–Jászvásári Poli 3–2, Astra Giurgiu–Kolozsvári CFR 3–2, Hermannstadt–Chindia Târgovişte 2–1, FCSB–Viitorul 2–1.