A palánk alól jelentjük

A palánk alól jelentjük Sport

Remekbe szabott teljesítménnyel rukkolt elő a női kosárlabda másodosztályban érdekelt Kézdivásárhelyi SE csapata, amely vasárnap végletekig kiélezett véghajrában egypontos győzelmet aratott az Aradi ICIM 2 otthonában. A kék-fehér mezes lányok tegnap nem tudták megismételni a bravúrt, szoros meccsen maradtak alul Temesváron. A háromszéki U14-esek teremtornákon dobtak kosárra a hétvégén.

Amint arról beszámoltunk, háromnapos bánsági „turnéra” indult a KSE I. ligás felnőtt női kosárlabdacsapata, a szűkös anyagi keretek miatt döntöttek a hosszú kiszállás mellett, egy utazással három bajnoki mérkőzést abszolválva. Elsőként vasárnap az Aradi ICIM másodcsapatával szemben vették fel a kesztyűt a pontvadászat 3. fordulójában. A székely lányok a második negyedtől átvették az irányítást, és a bombaformában játszó Csurulya Helga vezényletével a nagyszünetre hétpontos előnyre tettek szert (34-27). A harmadik negyedben is robbantott a KSE, 14 ponttal meglépett, és a rutinos, élvonalban is játszó hazaiaknak már nem maradt idejük fordítani. Aradi ICIM 2 – KSE 70-71 (21-19, 6-15, 11-18, 32-19). KSE: Debreczi 8, Voloncs 8, Bölöni 5/3, Bartók 2, Czimbalmos, Holinka 12/6, Csurulya 20/15, Istók, Kovács 7, Biszak 9, Csíki, Incze.

Ljubomir Kolarevic és Minescu János tanítványai tegnap már a 4. fordulóban léptek parkettre Temesváron, azonban ezúttal nem voltak elemükben a lányok, a szezon leggyengébb dobószázalékát produkálták (a feldobott 61 kétpontosból csupán 15 talált be (24,6%), míg a tripláknál a 20 próbálkozásból mindössze 3 volt sikeres (15%) – ilyen körülmények között elveszítették az egyébként megnyerhető mérkőzést. Temesvári SCM 2 – KSE 46-42. KSE: Debreczi 10, Voloncs 1, Bölöni 3/3, Bartók 2, Czimbalmos, Holinka 6/6, Csurulya 10, Biszak 10, Kovács, Incze, Istók, Csíki. A KSE ma délelőtt a visszavágóbeli meccset is lejátssza az aradiak ellen.

Az U14-es korosztály számára kiírt országos sorozatban már a második teremtornákat rendezték a hétvégén, többek között Kézdivásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is. A Sepsiszentgyörgyi ISK lányai folytatták hibátlan menetelésüket, Kovásch Norbert irányítása alatt magabiztosan nyerték mind az öt mérkőzésüket. Eredményeik: 76-51 a Gyergyószentmiklósi ISK-val, 70-43 Jászvásárral, 96-21 Moineşti-tel, 63-39 Botoşani-nal és 58-37 a Csíkszeredai VSK-val. A csoport állása: 1. Sepsi ISK 20 ponttal (10 győzelem, 0 vereség), 2. Csíkszereda 16 (6/4), 3. Gyergyószentmiklós 16 (6/4), 4. Botoşani 15 (5/5), 5. Moineşti 12 (2/8), 6. Jászvásár 11 (1/9).

A Farkas Alpár által irányított Nagy Mózes SK lányai remekül helytálltak a kézdivásárhelyi sportcsarnokban, és a Brassói CSU kivételével minden ellenfelüket két vállra fektették. Eredményeik: 64-15 a Marosvásárhelyi Mureşul, 59-25 a Brassói Braşovia, 61-50 a Szászrégeni Lucian Blaga Líceum, 53-34 a Nagyszebeni ISK és 50-59 a Brassói CSU ellen. A csoport állása: 1. Brassói CSU 19 pont (9 győzelem, 1 vereség), 2. Szászrégen 18 (8/2), 3. Nagy Mózes SK 17 (7/3), 4. Nagyszeben 13 (3/7), 5. Marosvásárhely 13 (3/7), 6. Braşovia 10 (0/10). December 8-10. között esedékes a harmadik teremtorna, amelyen eldől, melyik két csapat jut egyenes ágon az elődöntő szakaszba.