A futball nem mindig igazságos

Bár az Aradi UTA-tól elszenvedett kiütéses hazai vereség után az FK Csíkszereda egy másik arcát mutatta Călărași-on, a piros-feketék a Dunărea pályáján sem tudtak pontot szerezni a labdarúgó II. liga 23. fordulójában. Igaz, hogy kilencven perc után még döntetlenre állt a mérkőzés, a hosszabbításban azonban gólt kaptak a sepsiszentgyörgyi Suciu Valentin irányította csíkiak, így 2–1-es vereséget szenvedtek.

Egygólos călărași-i vereségével az FK Csíkszereda a tabella 15. helyén maradt, egy pozícióval a kiesőzóna fölött. Az üldözők közül a 23. fordulóban szabadnapos Resicabányai CSM, illetve a Turris Oltul Turnu Măgurele vendégeként alulmaradó Concordia Chiajna hátránya is minimális, ugyanakkor mindkét együttes egy-egy mérkőzéssel többet játszik a folytatásban. Az élen az Aradi UTA újabb meggyőző sikerrel növelte tovább előnyét. Közben véglegessé vált, hogy két csapattal kevesebbel folytatódik a pontvadászat, a Sportul Snagov második idei mérkőzésén sem jelent meg, így kizárták a bajnokságból.

Az FK Csíkszereda a következő fordulóban, vasárnap 15 órakor azt a Petrolul Ploiești-et fogadja, amely ellen a Sepsi OSK szerdán játszik kupanegyeddöntőt.

A 23. forduló eredményei: Dunărea Călărași–FK Csíkszereda 2–1, Aradi UTA–Temesvári Ripensia 3–0, Bukaresti Metaloglobus–Sportul Snagov 3–0 (játék nélkül), Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Pandurii Târgu Jiu 4–0, Turris-Oltul Turnu Măgurele–Concordia Chiajna 2–1, Petrolul Ploiești–Konstancai Farul 0–0, Temesvári Poli–FC Rapid 0–0, FC Argeș–CS Mioveni 1–1, Gloria Buzău–Kolozsvári U 2–2.