Elismerés a rétyi fúvósoknak
A magyar kultúra napja alkalmából, január 22-én a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Szín...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A kiállításmegnyitón elhangzott, Gy. Szabó Béla-kiállítás legutóbb 50 évvel ezelőtt volt Baróton, a jelenlegi tárlat már csak ezért is mérföldkőnek számít a kisváros művelődési életében, egyébként pedig a művész 1985-ben bekövetkezett halála óta ez a 125. kiállítás munkáiból, melyek között Baróton olyanok is megtekinthetők, amiket eddig soha, sehol nem láthatott a közönség.
A kiállított munkákat Gy. Szabó 1929 és 1982 között készítette, azokon mindenekelőtt az ő maga által is bejárt helyek jelennek meg, kezdve a jól ismert erdélyi tájaktól egészen Olaszország, Görögország, Belgium, Bulgária avagy az egzotikus Kína és Mexikó vidékeit ábrázoló képekig. „Amint a kiállított anyag is tükrözi, Gy. Szabó mélyen ragyogó színekkel dolgozott, könnyedén festett, könnyedén rajzolt, végtelen színfoltokban ábrázolva a tájat” – mondta a tiszteletes, részletezve, hogy bár festett is, rajzolt is, igazából egyedit és nagyot metszeteivel alkotott. „Ő maga, amíg élt, mindig csak fametszeteket állított ki, saját magát pedig grafikusnak és fametszőnek titulálta”.
Ferenczy Miklós azt is megemlítette, hogy Gy. Szabó baróti kiállításának létrejötte Nagy Károly volt erdővidéki esperesnek is köszönhető, akivel egy találkozón beszélgettek arról, jó volna a kiállítást elhozni Erdővidék Múzeumába. Az ötlet pedig most valósult meg.
A kiállítást végül az iskolások, de látogatók más csoportjainak figyelmébe ajánlották, Ferenczy tiszteletes pedig arra is kitért, hogy aki Kolozsváron jár és kíváncsi Gy. Szabó hagyatékéra, az a Bánffy-palota mögött megtalálhatja a Ferenczy család lakását, ahol Gy. Szabó Béla is élt 1967 és 1985 között, s ahol a művésznek további munkái is megtekinthetők.
A megnyitón közreműködött Veress Dániel baróti zenetanár, akinek révén hosszú idő óta most először szólalt meg a Kászoni Gáspár-teremben álló zongora.